» Poradna » Mobily

Mobil ze zahraničí - rozdíly, kompatibilita

Ahoj, jsem na studijním pobytu v Jižní Koreji a zvažuji, že bych se tu podíval po novém mobilu. Prý se tady dají pořídit za dobrou cenu starší generace Samsungu, konkrétně mě nejvíc láká S10e. Jaké komplikace by mohla zahraniční verze přinést po návratu v Česku? Předpokládám, že v Česku ani Samsung nepokryje záruku. Jsou nějaké problémy ohledně kompatibility se sítěmi a podobně? Nebo rozdíly ve vybavení? Např. na GSMareně jsem četl, že rádio má jen verze pro Kanadu a USA. Nevím, jak moc poslouchají rádio Korejci, ale moc se mi nezdá, že by ho postrádala evropská verze. Jestli je můj dotaz moc specifický, tak uvítám i obecnější nformace o rozdílech v distribucích pro různé trhy.//Smazán troll "karetní hráč" (=joachym / olympie / René / fabia a asi milion dalších přezdívek).//

Odpovědi na otázku

Je dost možné, že nebude umět používat některá LTE pásma používaná v ČR, takže bude u nás v podstatě nepoužitelný.

Jinak tím "rádiem" v mobilu není myšlen rozhlasový přijímač, ale GSM modul, který komunikuje se sítí operátora

Rádiem je zde opravdu myšleno FM rádio. A rozdíl mezi evropskou verzí a americkou je mimo jiné i v rádiu. Je to dáno tím, že v evropské verzi používá Samsung svoje procesory Exynos a v americké používá procesory Snapdragon. My máme bohužel tedy smůlu, že za stejné peníze dostáváme slabší procesor a mimo jiné i bez rádia.

Aha, tak to je možné, ale to je asi nepodstatná věc. Spíš jde o ty LTE frekvence.

Nejsem si tím jistý, ale Samsung S10e bude mít asi dvě verze. Jedna pro Ameriku/Kanadu a pak globální verzi, která bude "všude" jinde. Ale opravdu nemůžu tvrdit, že v Japonsku prodává Samsung tu globální verzi. Pokud má dotyčný možnost si ten telefon někde vyzkoušet, tak se může podívat, jestli se jedná o verzi SM-G970F/DS (Global). Pak by mělo být vše OK. Ale jak říkám, tak ruku do ohně za to nedám

To bude něco jako nastavení o systému? Děkuji.

"Radio FM radio (USA & Canada only)"https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s10e-9537.phpfakt je, že dneska už rádio v telefonech moc nebývá...