» Poradna » Mobily

Mobil zacal zrat baterku

sony xperia xz1 compact, rok stara49%posledni uplne nabiti pred 11 hodinamipouziti od posledniho nabiti: 2% mobilni sit, 1% displej (35 minut), 1% bluetooth, os android 1%, jinak nic (kde je, kua, tech 95%?!)napady, co bych mel jeste zkouknout? driv vydrzival klidne 3 dny, pri tyhle "intenzite" vyuzivani, poslednich 14 dni uplna katastrofa, pricital jsem to roamingu, ale baterka mizi i v domaci siti.

Odpovědi na otázku

Aplikace, když zaplním tablet aplikacemi i když je nepoužívám, taky to žere jak čert. Android není IOS.

Nojo, ale kdy ja naposled neco novyho instaloval... pred ctvrt rokem? To to jeste vydrzelo normalne. Rek bych, ze to nejaka aplikace po updatu na pozadi zere, ale ktera? Kdyz ten seznam aplikaci nic poradnyho neukaze a chybi 95%.

Ano, tohle se někdy stane, že při updatu nějaké systémové součásti se zvýší spotřeba baterie, případně to udělá v kombinaci s nějakou tvojí aplikací. Odhalit co přesně to dělá, je téměř nemožné. Ovšem může to být i HW závada a nebo prostě odchází baterie, i to se stává.

To samozřejmě není pravda. Na pozadí žerou pouze aplikace, které na pozadí vykonávají nějakou činnost (Messengery, Facebook a podobně). Jinak bezných aplikací můžeš mít kolik chceš a na spotřebu to nemá žádný vliv.

Mě žrala nedávno a celkem těžce na mobilu Asus Zenfone Max Pro s 5000 mAh baterkou NAVIGACE, jak jsem jí odinstaloval bylo vše tak jak jak má...

Jj, občas se nějaká aplikace po updatu svém nebo nějaké součástí systému nepohodne a OS a žere jak tank

Hm, vypnul jsem bluetooth a hned se cara spotreby energie viditelne narovnala a ubytek procent x-nasobne zpomalil. Za to budou moct zase ty zas*any cinani z hujaveje. A pitomci z guglu, co je nejsou schopny ani ukazat vinika v prehledu zroutu energie.

Hele, ono opravdu nejde ukázat softwarově zvýšenou spotřebu z důvodu hardwarové chyby. To co ukazuje android jako spotřebu aplikací atd., to jsou jen velmi přibližné odhady vzniklé výpočtem využití času procesoru. Ale pokud nějaký hardwarový prvek začne žrát víc z důvodu závady, tak to nemá systém jak zjistit a zobrazit.

Takže v tomhle je google nevině. Jinak ten Bluetooth normálně funguje?

Jo, vsechno jede, i v aute handsfree (pokud to je zaply samozrejme). Podle me to jenom zvysene vytezoval, mozna kvuli novy funkci "zobrazit stale cas" se s tema hodinkama zaclo krome stalyho zobrazovani casu i intenzivnejs komunikovat. Ale to ma bejt sakra v tom prehledu videt, a ne 1% spotreba bluetooth, popr. ta aplikace, co ten BT pouziva.

Nesouhlasit samozrejme muzete, ale to je vsechno, co s tim muzete delat. Temer urcite je to nejaka zmena v BT synchronizaci s hujavej hodinkama po jejich updatu, kterou odmita gugl hlasit jako energeticky podstatnou.

Jestli já s tím souhlasím nebo ne, je irelevantní Jen jsem chtěl říct, že Android nedokáže a nemá ani jak, měřit skutečnou hodnotu odběru hardware a aplikací. Možná Huawei skutečně aktualizoval nějaký ovladač BT modulu a to je věc, která jde úplně mimo běžné aplikace. Takže můžeme si zanadávat, ale google s androidem za to fakt nemůže.

Mno, mozna nema jak merit, neznam taje konstrukce mobilu, esli tam nedava nekdo nakej ampermetr nebo dokonce wattmetr s merenim cinny a jalovy slozky u SS obvodu 😜, co ja vim, ja se v tom nevrtal, ale presto si bez okolku troufa prezentovat, ze BT vysosal z baterie cele 1%, viz uvodni prispevek...

Ne, opravdu tam v obvodech nejsou žádné miniaturní ampérmetry Ostatně nevím jak bych chtěl zapojit ampérmetr k aplikaci Ty hodnoty jsou prostě vypočtené na základě využití procesorového času a platí přibližně jen za předpokladu, že všechny základní prvky fungují správně. Pokud huawei aktualizoval ovladač BT, který s ním teď zachází nějak blbě, tak bohužel, systém to nijak nepozná, protože on jeho spotřebu počítá zase jen z toho, kolik systém posílá požadavků na komunikaci BT. A že mezi tím modul třeba nepřechází správně do pohotovostního stavu a žere pořád jako tank, to systém nemá jak poznat. Chápu, že ti to nepomůže, jen vysvětluju, jak zhruba funguje to "měření" spotřeby hardwarových součástí telefonu. Nezbyde ti nic jiného, než čekat až to někdo zjistí a opraví a nebo zkusit tovární nastavení. Předpokládám, že normální restart telefonu jsi udělat zkusil? Jinak je taky samozřejmě možné, že to je i nějaká hardwarová závada takového typu, že navenek neovlivní funkčnost BT.

Přeji dobrý den ...Můžet mě, prosím poradit ...Za rady děkuji ...Až se tohle naučíš, tak vyřešíš i problém s vybíjením baterky.

Podle mínusů ("-"), které naskakují vidím, že některým návštěvníkům poradny je slušné chování odporné.Ale přitom je zajímavé, že když někdo jiný nepozdraví a nepoděkuje, tak místo rad o které žádá, dostane lekci výchovy slušného chování.

To by jsi musel kritizovat dotaz bez pozdravu jako prvni odpovidajici. Jak se vlak rozjede a projede par stanicemi uz nemas sanci byt uznan kdyz navic neradis.

Že ty ten mobil nekrmíš ???? Pak se div. Žere všechno, když je nejhůř i baterku

Divné, že se ani na nic nezeptal a při tom dostal tolik rad a odpovědí.Jiný "tazatel" by dostal odpověď : "Děkujeme za informaci" ...... A to by byla jedna z nejslušnějších odpovědí ...