» Poradna » Mobily

Mobil smrdí kouřem

Dobrý den, mám dotaz ohledně mobil, který smrdí kouřem od cigaret zda se toho dá nějak zbavit? Děkuji

Odpovědi na otázku

Na noc bych ho ponořil do parfému... Popř. vystřikat na wapce

Přestaň ho nosit do zakouřeného prostoru a nenechej ho používat kuřákem - časem vysmrádne (ten mobil ). Prospěje mu i pobyt na čistém vzduchu.

Napřed bych ho odnaučil kouřit. Mohla by pomoct elektronická cigareta, ta aspoň nesmrdí.No a pak čekat, než se mu vyčistí plíce (nebo co mobil používá místo nich) od dehtu, to může trvat tak měsíc.

prdlajs mobil, pracky ti páchnou

No když už i mobil smrdí kouřem - tak to ho používal teda opravdu silnej kuřák a jestli se to podobá tomu co znám já tak se toho zbavíš za 10-15 let (a to tím že to nakonec stejně vyhodíš).Zkušenost s elektronikou z bytu kuřáka 40x 100mm cigareta extra silné chuti za den po dobu 40 let (a tý elektronice většinou stačilo max 5 let)

Nekouřím 40 cigaret denně, ale že by cigaretový kouř měl negativní vliv na životnost elektronických zařízení je nesmysl. V zaměstnání běžely počítače v zakouřeném prostředí 24 hodin denně mnoho let a žádný z nich nelehl kvůli cigaretovému kouři. A nějaké problémy s elektronikou doma jsem kvůli kouření neměl nikdy. Jediný problém byl s monitory, kdy bylo třeba jednou za čas (cca jednou za rok) umýt u CRT monitoru usazeniny z kouře na obrazovce. U LCD monitoru to ještě po čtyřech letech není třeba. Povězte nám ještě nějakou jinou pohádku o zničujícím vlivu kouření třeba na tramvaje, automobily, letadla, automatické pračky a pod.

taky jsem toho názoru, že to nesmrdí ten mobil

Škodlivost cigaretového kouře elektronice je dávno prokázaná. Cigaretový prach je částečně elektricky vodivý a časem projde i přes dlouhatánský prachový filtr v HDD, nutno dodat, že životnost o tolik nezkrátí a obvykle disk zdechne na něco jiného (ono je celkem jedno, jestli disk umře po čtyřech letech na BB nebo za tři a půl roku na cigaretový prach, když má tou dobou prakticky nulovou hodnotu).

Jen pro zajímavost. Máte nějaký odkaz na seriosní studii prokazující škodlivý vliv cigaretového kouře na elektronická zařízení? Jsem na světě dost dlouho, ale o něčem podobném jsem zatím nic neslyšel ani nic takového neviděl. Rád bych se poučil a třeba po 57 letech přestanu kouřit, abych "ochránil" své dva počítače, TV a audio soustavu před zničujícím vlivem vodivého cigaretového prachu. Ze zvědavosti jsem vrazil hroty multimetru do popela v popelníku. Hodnota odporu - neměřitelná. Tvrzení tohoto typu považuji za neopodstatněné bláboly. Ani Google se s touto otázkou nevypořádal.

Jeden z mnoha výsledků na první stránce Bingu. Zadáno slovní spojení „conductive cigarette dust“http://yourbusiness.azcentral.com/smoke-ruin-electronics-20... Nebudu se zabývat pravdoláskařskýma kecama o tom, jak je v kouři polonium a kyanid a požírá maminky i s kočárkama, ale půjdu rovnou k věci. Vezmi si uschnutý kouř do ruky a žmoulej mezi prsty, je to mastné žluté cosi a obsahuje například uhlík. To je hlavně proto, že moderní cigarety jsou spíše vynález na výrobu závisláků a s kvalitním tabákem mají pramálo společného. Zkus si vykouřit kvalitní kubánský doutník, to se s tou předraženou mrdkou prodávající se jako cigareta nedá srovnávat (stejně tak třeba staré Letky bez filtru). To není snobismus nebo póza, ale prostě fakt.

Hm, tam je ale nejdůležitější ta první věta: "Smoke, whether from cooking, cigarettes or fire, can ruin some electronic devices. (Kouř, ať už z vaření, cigaret nebo ohně může zničit některá elektronická zařízení.)" Tato věta už sama o sobě vyjadřuje pouze možnost nikoliv to, že kouř tato zařízení absolutně ničí. Snad lze ještě souhlasit s tím, že kouř respektive usazeniny z něj nemusí mít zrovna blahodárný vliv na optické prvky CD/DVD/BD mechanik. Nicméně ještě mi doma nelehla žádná optická mechanika z tohoto důvodu. A proboha, jak si mám usušit cigaretový kouř, abych ho mohl žmoulat mezi prsty. To snad nemyslíte vážně. Povídání z vašeho odkazu je jedno z mnoha, která se šíří internetem na všechna možná témata od stvoření světa po globální oteplování a jejich validita je prakticky nulová. Jejich "autoři" by nemohli své názory publikovat jinde než právě na internetu, protože každá něco tvrdící studie musí projít odbornou oponenturou, aby bylo možné jí přisoudit jakousi, pokud vůbec, platnost. Takovýchto článků na všechna možná témata, navíc znějících velice pravděpodobně, dokážu sesmolit za týden pět. A mohu je ozdobit všemi možnými názvy universit a technologických center a sebe též mnoha oslňujícími tituly, protože anonymita internetu to umožňuje. Ale ani jedno z toho nebude zvyšovat hodnotu celkem hezky napsaného slohového cvičení na dané téma. Zkušenost, a nejen moje, ukazuje že obsah toho co lze na internetu nalézt musí projít filterm racionálního uvažování a nebrat vše jako hotovou věc bez jakýchkoli pochybností. To ovšem už dnes není v módě, protože myšlení bolí a internetové vyhledavače vědí všechno. Tak se v současnosti podařilo zblbnout 80% populace, protože s lidmi neschopnými samostatné a racionální úvahy se snáz manipuluje. Stačí se rozhlédnout kolem sebe, protože to postihuje všechny vrstvy společnosti. A nejen v ČR. Toť vše.

Globální oteplování neexistuje. A přestože Ježíš nikdy nežil (a stejné pochybnosti mám i o podobném falešném pedofilním prorokovi Mohamedovi), neexistuje žádný důkaz, který by popřel nebo potvrdil stvoření světa. A to tvrdím jako židovský agnostik, který si odkroutil pomalu tři roky služby v Gaze.Pokusy s cigaretovým kouřem jsme dělali na VUT FEI (dnešní FEKT) těsně po revoluci. Elektrická vodivost je jasně dané jeho složením konkrétního prachu (ještě jednou doporučuji přečíst si odstavec o složení - dnešní cigarety obsahují věsměs všechno možné, jen ne kvalitní tabák a je jedno, jestli jsou vyrobené v USA nebo Ostlandu) - některý prach vodí hůře, jiné lépe - velice záleží na vnějším prostředí. Voltmetrem rozhodně změřit nejde a jeho použití by se dalo nazvat jako chyba metody.

Vyhodit a koupit nový.

vycpat si pouzdro třeba sušenou levandulí? Ale přebíjíš jeden smrad druhým

a nosit ho v zadní kapse kalhot, levandule přehluší i další pach aneb dvě mouchy jednou ranou

Nebo na chvíli zamáčknout do kravince -na sto pro mobil kouřem cítit nebude

a nejses to nahodou ty ?apropo - to by znamenalo ze je v mobilu spaleny obvod, nebo pojistka to by mohlo byt zle

Vyhodit do popelnice a máš klid.Kdo nedokáže žít bez mobilu,je na tom špatně.