» Poradna » Mobily

Mobil servis - zabezpečení

Když dám mobil do servisu, tak jak je zabezpečit, aby data nebyla dostupná? Jedná se o Android. Odebrat účet Google?

Odpovědi na otázku

Provést tovární nastavení. Samotné odebrání účtu data neodstraní.

Pokud to neudělám, tak v tom servisu se do toho telefonu dostanou?

Nedostanou. Ale oni si stejně ten reset udělají sami, aby mohli telefon otestovat.

Některé servisy požadují, ať si data zazálohujete, že při výstupu ze servisu bude telefon kompletně smazán a dán do továrního nastavení.

To platí obecně. Minimálně u záručních oprav je to standard, že se vrací v továrním nastavení.