Mobil se přepíná mezi dvěma access pointy

Zdravím, zkrz slabej router jsem si navedl kabelem druhý dolů do sklepa. Vše fungovalo jak mělo, ale teď po pár dnech mobil přeskakuje mezi jedním a druhým i po odstranění jedné z ''wifin'' v nastavení se odpojuje a znovu připojuje (ostatní mobily v domácnosti to nedělají). Je problém v softwaru mobilu nebo někde jenom špatně dané nastavení ? Předem děkuji a pěkný den.

Odpovědi na otázku

Update : Mobil má problém jenom s tím routerem zkusím prohodit za druhý. Nápady když tak pište, děkuji.

Nektere mobily bohuzel podobne situace neresi spravne.

Doporučuji aby ten druhý router byl v režimu AP. Tj IP adresy rozdává vždy jen ten hlavní router. Pak by to mohlo fungovat. Otázka je, zda to provozujete se stejným SSID, nebo jiným. Mobily si někdy neporadí s přepínáním a mermomoci se drží slabé, nepoužitelné WiFi, ikdyž ho položíte vedle druhé na plno, ale používá stejný název (SSID)