» Poradna » Ostatní

Mobil přes aukro

Ahoj, koupil jsem mobil přes aukro od Honzy, Honza ho koupil od zaměstnavatele. Záruční list je Agora. Na faktuře je Dodavatel eD system Czech. Odběratel je nějaká menší společnost- tedy ten zaměstnavatel nejspíš?
U koho mám reklamovat Telefon?

Odpovědi na otázku

Reklamuj samozřejmně u Honzy.

To je nějaká variace Einsteinovy hádanky?
Reklamace se uplatňuje u prodejce. Je ovšem otázka jeslti se s tebou bude bavit, když nejsi původní kupující.

Nevím, nevím...na Aukru je běžným pravidlem, které vyplývá z určité logiky, že pokud někdo něco prodává a je to v záruce, tak se to prodá s dodaným záručákem. Nový vlastník už pak Aukro prodejce neotravuje a řeší si to přímo s firmou, která vystavila paragon nebo fakturu. Nevím proč já, jakožto prodejce na Aukru bych měl ručit za nějaké zboží, se kterým je bůhví jak zacházeno...

Něco jiného je, pokud prodejce na Aukru je živnostník a vydá Vám vlastní doklad.

Ten dotyčný to zřejmě to asi někde vyhrál.Je to telefon Samsung ?

zkus kontaktovat agoru.
kdyz napr. nekdo proda telefon koupeny od vodafone, a se zarucnim listem od vodafone tak neni treba to resit s vf ale rovnou to poslat se zar. listem na servisni stredisko ktere s vf spolapracujou. tohle jsem uvedl jen priklad.

hod link na aukci

Že by v autorizovaným servisu? (Kam telefon v 90% stejně poputuje po reklamaci u prodejce.)