» Poradna » Mobily

Mobil na FOCENÍ do 6000Kč

Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem nového telefonu, přičemž hlavním kritériem by měla být kvalita fotek. Díky. Mezi užšími kandidáty jsou:Galaxy A30s/A40/A50 Mi9 Lite, Redmi Note 8T/ProNokia 6.2 nebo Huawei P30 Lite

Odpovědi na otázku

Co přesně chceš fotit? Zrovna A40 mám v ruce, tak ti mohu nějakou tu ukázku udělat.

Ale osobně ho za super foťák nepovažuji, používám to hlavně jako "zápisník", když jsem líný něco opisovat. A u toho je mi kvalita celkem fuk.

všechno - fotografie pracovní i soukromé.. stroje, dokumenty, lidi, přírodu.. jsem ale toho názoru, že v této cenové kategorii budou rozdíly mezi jednotlivými modely velmi malé

No co jsem měl možnost porovnat A20e a A40, tak tam je rozdíl docela znát. A30 nevím, ale A50 máš na tom odkazovaném webu, tak se můžeš mrknut, jsou tam ukázkové fotky:https://www.dxomark.com/samsung-galaxy-a50-camera...

a 50 mam ja, predim jsem mel Lumii 950, proti ktere se to neda srovnavat, ale kdyz je svetlo, tak ty fotky nejsou spatne, ve tme uz nic moc

dxo mark je uplaceny od vyrobcu. Kvalitu fotek posuzuje podle divnejch kriterii. Neni tam spousta levnejsich mobilu.. napr. Mi9T pro ma stejny fotky jako Mi9 a neni tam.Kdysi jsem to dost studoval a kdyz jsem porovnaval svoje testy a nebo recenze z provozu telefonu tak se to s dxomarke dost rozchazi.

Myslim že za danou cenu dost dobře fotí Mi9 Lite.. 48Mpix snímač dělá 12Mp fotky (1:4) tím se získá světelnost.https://www.techarena.cz/recenze-xiaomi-mi-9-lite-... Kvalita je fakt dobrá.. rozhodně lepší než Samsung A30/40, P30 lite.

Co jsem tak prolistoval ty fotky v recenzi, tak mohu potvrdit, že takto slušně A40 určitě nefotí.

podle tech fotek bych ja rekl, ze je to +- jak ty moje z A50, i kdyz ja uz trosku hure vidim

jj, myslím že to při reálném použití bude velmi podobné.. koukám ale, že Mi9Lite by měla umět i natáčení slowmo (120fps) ve fullHD

no tak zalezi, na tom, jestli to clovek vyuzije k necemu. Ja to treba asi trikrat zkusil, a od te doby jsem to uz nikdy nepouzil.

Mi 9 lite spolu s A50 u mně zatím skutečně vedou.. ještě jsem narazil na 2 modely, které se navenek snaží prezentovat jako "fotomobily" Motorolu ONE Zoom a Nokia 7.2, která však nenabízí AMOLED displej

no jestli se dobre divam, tak ten xiaomi ma jen 64 GB uloziste oproti 128 u te A50, co z nekomu muze a nemusi vadit

prodávají se obě verze (128GB je o 500kč drazší), navíc Xiaomi má 6GB RAM oproti 4GB u te A50 jestli dobře koukám

narazil jsem jen na 64 ale vsechny stranky jsem neprohlizel Jinak jsem nenarazil na zadny problem s tema ctyrma GB RAM, ani u her.