» Poradna » Mobily

Mobil hlavně na focení

Dobrý den,hledám mobil cca do 7000 samsung nebo xiaomi. Pročítám kupu recenzí,ale nějak si v té nabídce nemůžu vybrat.Aktuálně mám galaxy a12,ale spokojená nejsem.Mobil potřebuju hlavně na focení dětí,kdy je potřeba vyfotit i několik záběrů za sebou a v případě a12 je to ukládání fotek pomalé. Zatím jsem měla jen samsungy,ale po tomto zklamání přemýšlím i o xiaomi,ale těch druhů...redmi,mi,note,lte,t,pro atd...nějak se neorientuju.Děkuju předem za nějaký tip

Odpovědi na otázku

Do 7000 nepočítej s tím, že koupíš mobil s dobrým a rychlým foťákem. To bude všechno na jedno brdo. Kdybys chtěla něco lepšího, tak budeš muset začínat tak na dvojnásobné částce.

A co Samsung A22 (bez G)?

Těžko říct, osobní zkušenost nemám, ale jedna z věcí, na kterých se šetří jako první, když má být telefon relativně levný, bývá právě foťák. A taky 4GB RAM neumožňují nějakou zásadní rychlost focení. Podle mě telefony pod 10 tisíc budou všechny fotit +/- podobně. Neříkám, že to je vyloženě špatné, sám mám Xiaomi za 5000 a za dobrých podmínek fotí pěkně, ale jelikož si tazatelka chce znatelně polepšit v kvalitě a rychlosti focení, musela by asi sáhnout do vyšší kategorie

Na to je profi kompakt, nebo, pokud se vyskytne, set bezzrcadlovky ve (velké) slevě. A ani to nebude v té ceně.

Mám Samsung S10 a focení dětí kde není dost světla,typicky místnost za slunečného dne, je i na tomto problém.Žádne Xiaomi a jiné nepomůžou.V každém případě oproti základnímu Samsung a12,který máte si polepšíte čímkoliv i tím Xiaomi(redmi note 10 pro,mi11 lite,realme 8).Ale u Samsung do 7.000 to velké zlepšení nebude.Pokud Samsung,zkusil bych a52,ale ta je nad 10.000 a stále bude fotit hůře než S10.
Mám starší kompakt Panasonic lx7 se skvělou světelností objektivu,sice menším chipem a fotky v místnosti děti také nic moc.Levny Kompakt toho také moc nevyřeší.

Pixel 4a, pixel 4a5g.

Přístroj "hlavně na focení" se jmenuje fotoaparát, jsou i malé kompakty do kapsy a s dobře fotící.

Ale mobil hlavně na focení se jmenuje pořád mobil.

Mobil je ale vlastne znamená mobilný telefón a ten odjakživa slúži prevažne na telefonovanie.

Ono mobil je dnes spíše kapesní počítač s funkcí GSM jako jednou z několika funkcí. Jako až tak se tomu focení mobilem nebráním, taky tím mobilem tu tam něco "blejsknu". Ale pokud bych se někdy chtěl vrátit k vážnějšímu focení, tak v mé případě bych se vrátil k zrcadlovce. Nicméně i s kompaktem jde slušně fotit, pokud člověk není až tak náročný. Ale pokud chce fotit pohodlně rychlé dobré momentky, tak alespoň ten kompakt. Mobil fyzický foťák prostě nenahradí.

Dnešní kompakty jsou s prominutím na hov.. Maly cip, hodne megapixelu i spatna svetelnost. Takze lepsi fotomobil uz kolikrat udela lepsi sluzbu.Foceni deti uvnitr v mistnosti je vubec nejnarocnejsi. Tam nepomuze ani opticka stabilizace, protoze ta za horsiho svetla muze pomoct s kompenzovanim tresoucich se rukou, ale nepomuzou s tim, ze deti se proste rychle hybou. Pomuze az opravdovy blesk klasickeho fotaku. Fotka ztrati kouzlo a prirozenost, ale deti nejsou rozmazane. Nebo velky cip s dobre svetelnym objektivem, ale cena je jinde...Pokud uz ma clovek lepsi fotomobil (Google Pixel 4a, Samsungy rady S), ani profi kompaktem si moc nepomuze. Paradoxne vetsina uzivatelu bude casteji spokojena s fotkou z mobilu, protoze software ji rovnou brutalne upravi k vetsinove spokojenosti... Pak to chce fotak alespon za 15-20, aby byl znatelny rozdil k lepsimu.Osobne jsem fotodokumentaci prcka vyresil Panasonicem Lumix DMC-LX100 II na doma a na vylety, kdyz predem vim, ze chci fotit, v kombinaci s lepsim fotomobilem, ktery mam stale u sebe (nejen na foceni prcka).Tazatelce bych na doma doporucil taky nejaky opravdovy fotak s velkym cipem (klidne mnohem levnejsi bazarova zrcadlovka). A na ven a neplanovane momentky si vystacit s mobilem.

Mel jsem NIkon D500 s 16-80/2.8-4 a fotil jsem vic mobilem, takze jsem ho prodal. Mobil je porad po ruce a nez clovek popadne fotak, sunda krytku atd ... pak presun fotek do pc a sdileni fotek s rodinou, no mobil je rychlejsi,pohodlnejsi a ve vysledku rodina ani neoceni kvalitu dslr vs mobil.

mobil je multifunkcne zariadenie, ktore okrem ineho vie aj telefonovat. Kedze sa toto zariadenie vyvinulo z mobilneho telefonu a nemame pren lepsie meno, stale to volame mobil (ny telefon), ale nevidim dovod aby sa to nemohlo volat fotiak s funkciou telefonovania. Alebo mobilny prehravac videi s funkciou bezdotykoveho platenia.

dnešní mobily jsou spíš něco jako PDA nebo MDA

Nejmenuje. Tak se jmenuje telefon.

To je krásná odpověď. Máš velkou pravdu. Mám starý foto Olympus c-765, 4Mp s 10x zoom a nevím jak stačí těm mnoha pixlům v mobilech, ale když to cvaknu tak to tam je. Ale já mám jiný problém a nemohu nic vybrat. Můj mobil by měl fotit, mít stabilizaci, 5G (pro ovládání některých hraček), Zoom, 4-8K video, alespoň 3 objektivy, rádio, dobré rozlišení displeje, jemnost přes 400 PPI, vysoký jas a cenu tak 12 000. Jinak blázen snad zatím nejsem. Vždy z těchto mých požadavků tam jako naschvál něco nedají. Nebo máte někdo nápad na mobyyl pro mně?

Zkus se podívat na tento POCO X3 Pro, 8GB/256GB.

Ten ma horsi hlavní fotak nez Poco X3 NFC

Připlatil bych si za a52, Pixel 4a nebo zkusil štěstí třeba s bazarovým výběhovým Huawei P30 Pro... alternativně Iphone SE 2020......na druhou stranu si stejně myslím, že většina z toho možná zcela nenaplní vaše očekávání. Ale kdo ví.

Pixel 4a bude skvely na vsechno foceni, krome deti doma. Tam to chce velky fotak (coz doma nevadi).

Jestli ti jde o fotky deti, porid si fotak ;) A nebo si jeste tak 10k priplat. Kdyby nekdo prodaval zazracny mobil za 7000, maji ho vsichni a ty nebudes muset nic vybirat a vezmes ho taky.

Mám možnost srovnání jak zrcadlovky, tak telefonu, tak i kompaktu a skoro bych taky řekl, že kompakt na tohle bude lepší - má fyzické ovládací prvky - tlačítka ap. a jde ovládat jednou rukou, což u mobilu moc nejde (tou druhou lze např. na dítka mávat ap.).Nastavený na nějaký motivový program (sport / zvířata / děti) co má rovnou dávkové rychlé focení na automatiku se akorát jednou rukou, chytne, zapne a mačkáš spoušť. Bohužel výběr je malý a starší generace Sony RX-100, která se před časem prodávala kolem 8 tisíc už je dávno fuč...

Co Vivo V21 5g? Aktuálně za 6190 s kuponem v Datartu.

Pixel fotí rozhodně lépe než kompakt do 10k.

Upřímně - mám doma starší zrcadlovku i velmi slušný malý kompakt. A používá se to minimálně. Ani na dovolenou už to nikdo netahá, protože i ten malý kompakt je zbytečný krám navíc, co nikdo nikam nechce tahat (natož pak zrcadlovku).

já teda kompakt tahám pořád - zjistil jsem, že ač se mobil na některé věci hodí líp - např. jde prostrčit rukou skrz mříže a fotit za roh, tak kompakt např. (jak píšu výše) můžu pohodlně ovládat jednou rukou (zatímco tou druhou se třeba držím) a díky fyzickým tlačítkům nemusím šmátrat po displeji - ovladač zoomu i spoušť je okamžitě po ruce, stejně jako otočný volič režimů, takže např. můžu rychle přepnout na Sport, zapnout foťák a začít fotit i když třeba zrovna stojím na skále a druhou rukou se držím řetězu abych nespadl. Proti tomu mobil je velká placka, kterou jednou rukou nezvládnu, pro přepnutí musím šmatlat po displeji a na sluníčku na něm moc nevidím.Dneska bych asi volil buď kompakt Sony, nebo Lumix od Panasonicu - druhý zmíněný umí zařídit snadné focení a "hezké" fotky i v levnějších třídách.

Zalezi, co s tim dal delas a jak fotis. Pokud fotky vyfotis a dal s nima uz nic nedelas, tak vetsina lidi bude spokojenejsi s Pixelem, protoze z nej leze mnohem vetsi podil rovnou pouzitelnych fotek. Taky dost zalezi, jestli z fotek delas vyrezy nebo v nich alespon hodne zoomujes. Protoze pokud ne, nedocenis to, ze na fotce s 1" a vetsim snimacem je vice detailu a budes spokojenej s tim, ze fotka z Pixelu je celkove "libivejsi".Taky zalezi, jestli s sebou treba chces nosit stativ. Protoze s Pixelem si udelas z ruky hezkou nocni momentku, zatimco s fotakem bys musel s sebou mit stativ.Kdyz na konkurencnim webu delali slepy test 7 fotomobilu (kterych bylo ve skutecnosti jenom 5 a byl mezi nimi zamichany jeden profi a jeden levny kompakt), tak v hlasovani na plne care vyhraly Huawei Mate 40, iPhone 12 mini a Samsung Galaxy S20 ultra (dohromady skoro 80 % hlasu) a profi kompakt Sony RX 100 VII za 34 000 Kc neziskal ani 4 %...Tebou odkazovany Canon G9 je fajn, jeden z mala pouzitelnych kompaktu do deseti tisic. Ale pro lidi, co jen mackaji spoust a dal uz fotky ani neupravuji (a tech je drtiva vetsina) je i tak lepsi Pixel.

"...Mobil potřebuju hlavně na focení dětí,kdy je potřeba vyfotit i několik záběrů za sebou..." To je jeden z důvodů, ale jak to vidím, "dotaz" by založen jen na vyvolání flame.Pochopitelně na "fotografování" ve stylu Minigunu je nejspíše šmatlací placka dostatečná.Začal jsem se Smenou 8M, takže zvyky a styl mám jiný.

kdyz par tisic priplatite, tak uz se neco koupit da. tady jsou kandidati. 1/google pixel 4a, 2/samsung a52, 3/samsung a52s, 4/xiaomi poco f3. a novinka 5/one plus nord2, ale i starsi one plus nord bude fotit dobre, cenove bude ted vyhodne tak 8-9.

iPhone X z druhé ruky. Za 7000 není konkurence. Nic z toho, co tady padlo jej ve fotografických kvalitách nepřekoná a bylo by to akorát z bláta do louže.