» Poradna » Mobily

Mobil dáta

Dobrý deň môj telefón (Sony Xperia M2) mi nechce vôbec zapnúť mobilné dáta iba keď restartujem telefón A niekedy mi ich zapne bez akýchkoľvek problémov neviete poradiť čo S tým

Odpovědi na otázku

Byl udělán ROOT?

Root nebol ale neviem ci to nejak pomoze

Nepomůže. Kolega asi spíš myslel, jestli jsi to tím případným prováděním rootu nepoškodil. Můžeš zkusit factory reset a kdyžtak běž na androidforum.cz a tam se podívej, jestli někdo neřešil ten problém u stejného telefonu.

Některé telefony "možná jde i o kombinaci telefon x operátor" to dělají při přechodech z roamingu. Většina lidí má celkem logicky v telefonu nastavené vypnutí dat při roamingu. Jakmile tedy telefon chytne zahraniční signál tak se data vypnou a po návratu na domácí síť už se nezapnou a ani zapnout nejdou. Jediné řešení je restart telefonu.Nestává se ti, že by jsi chytal zahraniční signál a nebo cestoval přes hranice?

začal bych určitě dvěma věcma:1) Provést tovární nastavení mobilu - tím vyloučíš bordel kterej sis do telefonu dal sám2) a potom ještě nechat si nastavit telefon od operatora ... jestli ani jedno nepomůže tak pak se sem obrať znovu