» Poradna » Ostatní

Mobil, čerpací stanice a rušení

Slyšeli jste někdy, někdo, že se na čerpací stanici nesmí telefonovat, protože nejdou zadávat data a nelze komunikovat s bankou při platbě kartou?
Obsluha stanice, odposlechnuto: " Musíme počkat až pán dotelefonuje, pořád se mi to maže...".

Vodafoun, uvádí jako jediný důvod (nepoužívání MT na čerp.st.), ztrátu pozornosti, při čerpání.
Díky za příspěvky, nějak se mi na netu nedaří najít odpověď, na tento specifický problém.

Odpovědi na otázku

Samozrejme, ze je to volovina. Myslis si, ze zamestnanci, veduci benzinky chodi telefonovat 200m od benzinky. A ked si zaparkujes tesne vedla budovy, to znamena ze ked telefonujes v aute tak v celej budove nic nefunguje? Su to laicke sprostosti, ktorymi si niektori liecia nedostatocnu velkost svojho pipika.

A Vy jste si uplne jist, ze pumpa je vybavena takovou datovou konektivitou, kterou GSM zarizeni nemohou zarusit? :o))

Pokud ano, tak dodavatel takovéto ,,super" technologie, která má přenášet finanční data nutně potřebuje pověsit za genitálie do průvanu.

To je blbost, mám trvale v kapse mobilní počítač, co je trvale na datovém spojení - to je vlastně taky hovor. Ten důvod, proč je to zakázané, je spíš ekonomický a hlavně preventivní - co kdyby se něco stalo, tak oni udělali absolutně všechny preventivní opatření, předpokládám, že to vyžaduje smlouva s pojišťovnou a podobně - proto ty cedule. Stejný důvod má zákaz elektroniky v letadlech, tam jde navíc o riziko terorismu. V bankách se zase nesmí telefonovat, aby se komplici nemohli domlouvat na vhodném okamžiku pro přepadení. Jinak technicky je to nesmysl, ani v praxi to nejde dodržet ani vyžadovat, třeba jen kvůli těm datovým přenosům - sledování s GPS a datovým přenosem přes GSM má dneska natvrdo zabudované každý druhý náklaďák - a vypnout to nejde.