» Poradna » Mobily

Mobil aktualizace androidu

Zdravím...Chtěl bych požádat o radu ohledně mobilu když si koupím starší model telefonu konkrétně Samsung s10 a je uvedeno že je tam android 9 tak se na android 10 popřípadě později i na 11 aktualizuje automaticky? Nebo jsem vedle... jde mi spíše o rozhraní one UI 2.1 které bych rád na mobilu měl ale nevím jestli ho získám prostřednictvím aktualizace nebo musím koupit novější typ telefonu.Děkuji za případnou odpověď. Snad se neptám moc hloupě.

Odpovědi na otázku

Ano, aktualizuje.Řada Samsung Galaxy S10 dostává One UI 2.5https://www.svetandroida.cz/samsung-galaxy-s10-one-ui...

Děkuji za odpověď. Jde o to že prý pak lze pomocí "apky" fungovat na frekvenci 120 Hz při full HD rozlišení ale prý od one UI vyšší než 2.0 proto se ptám... ještě jednou díky

Pokud si dáš do vyhledávače Samsung S10 android update a podobně, tak zjistíš že je v plánu i Android 11 s One UI 3.0. O podporu S10 řady bych se nebál.

Ne, to nejde. To jenom nekdo objevil skryte menu, kde je moznost prepnout na 120 Hz, ale samozrejme to nic nedela.

Na stránkách Samsungu je prohlášení: 120 Hz displej je k dispozici pouze na Galaxy Note20 Ultra 5G a Note20 Ultra. Takže asi tak.

Ale S20 má stoprocentně 120Hz v nabídce...tak teď nevím ale snad to není a nebude tak podstatné... cenový rozdíl mezi S10 a S20 je dva tisíce a rozdíl je v podstatě jen v té frekvenci a něco foťák ale ten je zase hodně ven z těla telefonu u S20...no ještě uvidím ale děkuji za postřehy pánové

To je jedno jestli je to někde v menu, duležité je aby to ten displej uměl hardwarově. Toto není zrovnsa SW vlastnost.

To jo každopádně na stránkách Samsung je u modelu S20 podpora 120 Hz....

To je pravda, koukám se na to, akorát to jaksi neuvádí v podrobných specifikací, strašný tyhleto informace. Asi s tím plně počítají až s řadou S21. Pomůžou i recenze, kde se dozvíš něco více, myslím že tam prozatím jsou nějaké háčky ohledně s tou podporou 120 Hz. To bych asi tak moc neřešil, pro mě je důležitá informace o podpoře SW ze strany Samsungu.