» Poradna » Mobily

Mobil - preferovaný typ sítě.

Přeji dobrý den.Na mobilu mám SIM kartu Centropol (virtuální operátor v síti Vodafone) a v nastavení "Preferovaných typů sitě" tři možnosti: "Preferovat LTE sítě", "Preferovat 3G" a "Pouze 2G".Podle zprávy v tisku, bude Vodafone sítě 3G rušit.Já mobilní data nepoužívám a na internet se připojuji jen přes WiFi.Vím, že LTE zarnuje i 3G a 2G a mobil si vybere tu síť, kterou potřebuje. Ale není lepší používat jen 2G (vzhledem k zatížení systému Android), když na internet přistupuji jen přes WiFi?Prosím o radu, kterou možnost mám v nastavení preferovaných sítí vybrat?Za Vaše rady předem děkuji.

Odpovědi na otázku

2G, má i nejmenší spotřebu baterie.

Ano, pokud nepoužíváš vůbec mobilní data, tak je nejlepší mít nastaveno preferování 2G, protože to je klasické GSM 900/1800MHz a má to zdaleka největší pokrytí signálem a tím i nejmenší spotřebu.