» Poradna » Mobily

Mobil - aplikace - Ram

Dobrý den,koupil jsem si mobil Lenovo, mám ho zhruba dva týdny, ale co mě deprimuje ( znervózňuje), že mobil má 2 GB Ram a už od začátku mělo pouze uvolněné 800-900, teď už tam mám bežné aplikace fb, seznam, počasí atp, a teď se me po uvolnění objevují čísla 700-800, je to bežné ? Máte s tím stejné (obdobné) zkušenosti ?

Odpovědi na otázku

A můžeš teď zkusit vysvětlit, k čemu ti je volná RAM, která jen naprázdno žere baterku? Nemyslíš, že je lepší, když ji systém využívá k tomu, aby měl předpřipravené aplikace k dalšímu spuštění nebo v nich má uspané aplikace ve stavu, v jakém jsi ji opustil atd.?

Klasika, ale kdybys vypnul veškeré blbosti od výrobce+nevyužíváné aplikace . vpynutí předčítání, vypnul si mody ui blbosti, tak se dostaneš na 350 MB ram využití v normálním režimu.

pokud se to vyloženě neseká nebo nechová líně, tak neřeš množství volné RAM! Pokud budeš mít dojem že běží něco co nemá, nebo ti něco výrazně cucá baterku, tak to teprv začni řešit.

Takže je to normalní ? Tak jen mě udivilo, že mám 2GB ram, a bez toho aniž bych měl spuštené aplikace, si systém hraje s 1,2GB :P A 800MB nechává na připadnou aplikaci, tak pokuď je to normalní, tak díky za odpověd, jen sem se bál, že už tam mám nějaky virus

Chytit malware na androidu je dosti obtížné( avšak ne nemožné, jak je vidět v dotazu Pomoc!) Takže když se člověk chová aspoň trochu obezřetně, tak se nemůže nic stát

Obtížné? To bych netvrdil....

Proč ne? Je to rozhodně obtížnější než chytit malware u Windowsů. Já osobně jsem se při práci s androidem(mám ho 3 roky) ještě nesetkal. Všechno co může provést aplikace má k nahlédnutí uživatel a s rootem přes speciální appku lze dokonce různá požadovaná práva zamítnout.

uvědom si, že jestli jsi online, tak různé aplikace běží v něčem jako standby režimu a čas od času si třeba zkontrolují, zda nemáš nové maily, zda není nová předpověď počasí atd. takže to prostě nějakou RAM žere.

telefon používej a nestarej se volnou nebo zabranou RAM.. 2GB jsou dneska na android dost a není potřeba to řešit.

Android je linux - linux má věc která se jmenuje Low Memory Killer (LMK) a ta se stará o to, aby si vždy měl dostupnou (neplést s volnou) paměť pro to co potřebuješ ... já mám např. 4GB RAM a volných tak max 1,4 ... a je mi to fuk ... protože vím jak to funguje .... běžně se LMK začíná řešit když je paměť plná zhruba ze 70-80% ... takže bys měl zabrat a ještě těch 300MB nějak zaplnit ...