» Poradna » Windows (a jiné OS)

MO Outlook

Zdravím, chci se zeptat ohledně funkčnosti Outloku. Potřebuji se dostat na firemní servery, a hlavně firemní mail i doma. Nyní mám zřízenou VPN . Ovšem když jsem spustil MO Outlook 2010, tak chce to nějaký účet exchange a zde jsem skončil. Nastavil jsem si i účet gmail, kde jsem vyplnil vše, co to chtělo. Příchozí i iodchozí poštu + porty, ale i tak po spuštění to zdlouhavě načítá, a chce to nějaký windows exchange. Už mám na to nervy, a zvažuji, že se na to vyseru, a použiji jiného meilového klienta.

Odpovědi na otázku

"Nastavil jsem si i účet gmail, kde jsem vyplnil vše, co to chtělo"Ale špatně, protože ti to nejede. Napiš, co jsi nastavil a já nebo někdo jiný ti to opraví."zvažuji, že se na to vyseru, a použiji jiného meilového klienta"To by byla chyba, Outlook nemá konkurenci "Potřebuji se dostat na firemní servery, a hlavně firemní mail i doma"Je třeba to blíže specifikovat, o jaké se jedná servery. Je možné, že budeš potřebovat firemního admina.

Nastavoval jsem gmail tak, jako bylo na vzoru přímo z nastavení mého gmail účtu. V jiných klientech to vždy fungovalo. Zde jsem kontroloval správnost všech nastavení, ba dokonce mi i přišla testovací zpráva. Ovšem pokud chci zapnout Outlook 2010, tak načítá profil, a za malý okamžik se zobrazí právě tabulka na zmíněný exchange. Exchange nemám, nechci. V Outlooku jsem nedělal roky, proto nevím co se změnilo. Ale vím jedno, že kdysi jsem nastavoval meily přes POP3 a vše hned fungovalo. Teď je všechno modernější a stokrát horší, složitější. Nyní překopíruji hlášku, co mi to vypsala po spuštění Outlooku: " Připojení k serveru Microsoft Exhcange není k dispozici. Provedení této akce vyžaduje, aby byla aplikace Outlook v režimu online (připojena)" Pokud by se to nechtělo připojit k firemní síti bych ještě pochopil, ale když ani na gmail, tak už nevím kde je zakopán pes.

Když nenapíšeš krok po kroku, co jsi udělal, nemůžeš dostat konkrétní odpověď.Takže obecně v Outlooku dáš vytvořit nový účet - konfigurovat ručně - e-mail v internetu (ne ExChange - vyplnit pop3 a smtp - smtp autentifikovat - pop3 i smtp šifrovaně.Milionům ostatních to funguje.Good Luck!

To je pravda, Outlook opravdu nemá konkurenci

Jako samostatný emailový program je hodne slaby a ani k tomu v podstate nebyl urceny.Je to klient pro exchange a tady opravdu konkurenci nema.Ve firme jsme zkouseli radu alternativ, ale nakonec jsme se k MS Outlook vratili.

Pochybuju, že ve firme pouzivate GMail.Ty se potrebujes dostat na firemni exchange server.Pripoj se pres VPN do firmy, v Outlooku si pridej ucet, do nej zadej svou firemni mailovou adresu a heslo, kterym se hlasis do pocitace (predpokladam, ze pocitac je v domene) a Outlook uz se o zbytek postara