» Poradna » Programy

Mkvtoolnix hromadná úprava souborů

Dobrý den,je možné s aplikací mkvtoolnix hromadně upravovat soubory podle předem připravené šablony? Například mám 25 souborů a u každého chci udělat uplně stejnou změnu (např přidat název stopy nebo upravit jazyk stopy atd.), ale přide mi šílené to všechno naklikávat ručně. Existuje nějaké jednodušší řešení?

Odpovědi na otázku

MkvToolnix GUI je pouze grafická nástavba. Další aplikace (které jsou součástí mkvtoolnixu) mkvmerge, mkvinfo, mkvextract a další jsou CLI.Takže ti nic nebrání napsat si skript (loop) pro hromadné zpracování .mkv souborů.Na stránkách je podrobná dokumentace, tebe zajímá mkvmerge https://mkvtoolnix.download/doc/mkvmerge.html

Asi bych to nejspíše nakonec nějak zprovoznil, ale otázka zní jestli je tohle užitečná rada, protože jen tím, než přijdu na to jak to všechno funguje a pak zprovoznit nějaký skript a otestovat ho mi zabere několik hodin (možná i déle). To pak můžu všechno naklikat ručně a vyjde to časově o dost rychleji. :(Čekal bych spíš radu co mi práci urychlí a né přidá více práce navíc...

Když si to chceš naklikat, tak si to naklikej.Když na to chceš poštvat skript, tak si ten skript napiš.Je pouze na tvém uvážení, pro co se rozhodneš.

for %%i in (*.mkv) do (mkvmerge "%%i" ............................................ -o "%%~ni".mkv)a místo teček si tam napiš co se má s těmi soubor provádět.Myslím, že to není nic světoborného. A pokud chceš ušetřit čas, můžeš zkusit takovýto skript vygooglit a pak si ho pro svoje potřeby upravit.

Jinak pro ty změny pořadí/názvů stop atd. se používá mkvpropedithttps://mkvtoolnix.download/doc/mkvpropedit.htmlPodstatné je, že při těchto úpravách se neprovádí remux .mkv souborů, jsou editovány přímo.

Asi to myslíš dobře, ale posílat dokumentaci někomu kdo tohle nikdy nedělal je asi tak užitečné jako posílat popisky surovin na vaření někomu kdo v životě vařil maximálně míchaná vajíčka.V tom skriptu co si poslal fakt nechápu co je napsané a co bych tam měl doplnit. Asi jsem se spletl. Tohle bych možná zprovoznil za několik dní a to není vůbec jisté. Bez vysvětlivek jak pro idioty to asi nemá cenu.Existuje nějaká opravdu jednoduchá alternativa co dokáže zpracovat více souborů na základě nějaké šablony? Mám na mysli nějaký jiný software co to umí opravdu jednoduchým způsobem.

Kolikrát denně/týdně budeš těch pár souborů upravovat? I kdyby dokonce soubory nebyly úplně stejné, za tu dobu, co tady čekáš na nějakou jednoduchou alternativu, už bys je měl dávno upravené.

Nejde asi o četnost, ale o to, že najednou bych chtěl jednou za čas upravit třeba 100-200 souborů a to už pak kde kdo začne o nějakém zjednodušení uvažovat.

No k tomu právě ta dokumentace slouží, je určena pro toho, kdo to nikdy nedělal, aby si v ní přečetl jak se to dělá. A jsou v ní i příklady. Napsat si jednořádkový skriptík není stavba cukrovaru..A krom toho, o idiotovi jsi v původním dotazu nic nepsal - jak to máme vědět?

Asi zkrátka nedorozumění to se může občas stát. Neočekával jsem tak komplikované řešení. Čekal jsem něco normálního jako má třeba Total Commander pro hromadné přejmenovávání souborů.

Ale právěže to vůbec není komplikované, až si ten jednořádkový skriptík napíšeš, zastydíš se jak to bylo jednoduché - za tu dobu co se o tom zde bavíš jsi to měl už dávno 100x převedené...-------------------------------Ale abys neřekl, k mkvpropedit existuje i "klikátko" http://forum.doom9.org/showthread.phpstažení zde https://github.com/BrunoReX/jmkvpropedit/rel... (k funkci vyžaduje javu)

Tak jsem se k tomuto problému zase po čase vrátil a koukal jsem na tu dokumentaci a nějak se do toho dostávám, ale narazil jsem na jiný problém se kterým nemůžu pohnout:Jak udělat skript tak když mám 2 složky (s např. 20 soubory v každé) a ty soubory bych chtěl spolu spojit tak, že 1 soubor v jedné složce s jedním souborem v druhé složce (v každé složce mají jiný název, ale jsou ve správném pořadí proti sobě)