» Poradna » Windows (a jiné OS)

Mklink

Příklad....starý počítač...Win10 (2x klasický HDD), přesun Users pomocí robocopy a symlink bez problémů, vše funkční....nový počítač, Win10 po poslední aktualizaci (SSD, klasický HDD) ten samý přesun a provázání mklinkem obrovský problém. (AppData se zacyklil a kopíroval se sám do sebe)...Jo asi to zcela neumím, ale proč, když ten samý postup který na jednom PC funguje nemůžu přenést do dalšího se stejným systémem? (podotýkám že oboje v příkazovém řádku v offline řežimu)

Odpovědi na otázku

https://support.microsoft.com/cs-cz/contactus/sice ti nepomůžou, ale aspoň si pokecáš

Pro kopírování složky "Users" je třeba použít příkazrobocopy C:\Users D:\Users /mir /xj /copyallPokud nepoužiješ v příkazu robocopy tyto parametry, nastanou velké potíže - ale to už jistě víš...

A místo klasického symlinku (mklink /D) použij junctionmklink C:\Users D:\Users /j

Dík za zájem.../xj mám akorát místo /mir jsem měl /e. Junction jsem použil. Mne na tom nejvíce zarazilo to, že ten samý systém, ta samá posloupnost příkazů na ty samé složky a naprosto jiné výsledky. No já se s tím poperu.