» Poradna » Ostatní

Mizí peníze z karty, vypadá to jako Facebook

Dobrý den, včera mi začali mizet peníze z karty. nejdříve to bralo 50 pak 100 a takhle se to stupňovalo dokud jsem kartu nezablokoval. Odchod peněz se tvářil jako za facebook me/ads i když jsem mna facebooku nic neplatil. Bylo to pod záškrtkou zábava. Neví někdo o co by mohlo jít?

Odpovědi na otázku

Ne, my opravdu nevíme, kam všude jsi zadal údaje své platební karty. To musíš vědět ty sám.

Nikam.. ptám se zda se někomu např. nestalo to samé a nevěděl by o co jde.

Nestalo, protože normální člověk má pro platby přes internet samostatný účet nebo aspoň ve svém internetovém bankovnictví je má nastavené na nulu.

Nic takového není potřeba, stačí jen nezadávat údaje platební karty na pofidérních nebo phishingových stránkách

V bance už jsi byl?

Byl. Prý to prošetří. Tady jsem se chtěl jen zeptat zda se to nestalo ještě někomu

No musel jsi zadat údaje platební karty někam, kam jsi neměl. Jinak se to stát nemůže.

Hry na mobilu?

Jj na Facebooku jsou teď poslední dobou dobre příspěvky v podobě třeba Lucie Bílá nebo Landa jak rozdávají miliony 😀 a chtějí na registraci c. Karty. Člověk čumí kolik lidí tomu věří 😀 to bude ono. Peníze jdou od tebe místo k tobě

Ugandští dolaroví milionáři už tolik nefrčí?

Tak normálnímu člověku je jasný že je to podvod a že to jsou nigerijsti milionáři 😀