» Poradna » Windows (a jiné OS)

Mizející obsah USB flashky ve Win 10

U několika USB klíčenek se mi stává, že mi po vložení do portu ve Win 10 64 bit, napoprvé ukáže obsah, ale při kopírování, či vyjmutí a opětovném vložení obsah zmizí a zůstává jen pár nesmyslných souborů s *tmp.Potom po vložení do jiného počítače ( s win 7, nebo XP , zkoušeno na několika ) už pvůdoní obsah neukáže, i když se zobrazuje kapacitou, jakože je dané místo obsazeno.Přitom přenosné HDD fungují na tom počítači s Win 10 bez problémů.Zkoušel jsem formátovat fleshky na různé formáty ( NTFS, fat32, exFat ),a le dělá to pořád.Má se ve Win 10 něco nastavit ? Předem díky za rady.

Odpovědi na otázku

A nepřibyl ti nějaký záchyt v karanténě Defenderu?

A odpojuješ flashdisky bezpečně pomocí kontextové nabídky http://s20.postimg.org/vly57rc4t/screenshot_189.png ?

Nechápu za co mám disliky, systém může flashdisk využívat neustále i po přesunu dat. Takže se při odpojení může poškodit cokoliv. Bezpečným odpojením by se alespoň na tento problém přišlo (systém zahlásí že je zařízení využíváno a nelze jej bezpečně odpojit) .

EE, ty soubory zmiznou ještě když je disk připojený.Příklad: zasunu flashku - zobrazí se filmy - dám přetáhnout film na plochu a ejhle, zatímco probíhá akce přesouvání, na flashce zmizne obsah a objeví se jen *tmp soubor. A po dokončení přetažení na plochu tam film stejně není. Ani na flashce, ani na ploše.

Buď je problém s formátem USB disků, a nebo jsou prostě jeblý Widle 10.Doporučuji počkat si na novější verzi cca Windows 15!

Nesdělil jsi hw sestavu ani verzi OS ani hlášky z Admin logu.Je pravděpodobné, že aktuální ovladač USB řadiče není plně kompatibilní s (utajenou) verzí W10.Přesné informaci zjistíš v Admon logu.