» Poradna » Mobily

Mixážní pult - Line out vysoké napětí na výstupu

Ahoj , mám problém se zesilovačem , který ma pro připojení rúzných zdrojů dle výrobce doporučeno max napěti 1.5v a můj CD přehrávač má napěti asi kolem 2v . Dá se to napětí nějak snížit třeba na 750mv ??? Limiter bliká červeně (clip) a pak už je signál zkreslený ..Může to být kvůli vysokému napětí zdroje nebo spíše limit zesilovače ,porucha ? Používám bedny 2x350w 8ohm od JBL ..PPA-4000 (profesionální výkonový zesilovač)Zesilovač s výkonem 800 W s ventilací řízenou regulací teploty. Možná trochu přehnaně doma ...Speciální funkce PPA-4000 (profesionální výkonový zesilovač)XLR a 6,35 mm (1 „TRS) vstupů (symetrický / nesymetrický) a přípojky Speakon reproduktory pro maximální konektivitu a nejlepší kvalitu signálu - i při extrémně dlouhých Anschlussleitungen.Professionelles, nezničitelný 48,3cm (19“), designTeplotně řízený aktivní větrání a vícenásobné ochranné obvody zajistit co nejvyšší provozní bezpečnost a spolehlivost za extrémních podmínek, a vychutnat si hudbu, i když je hi-domácí použití (není konstantní hluk ventilátoru při nízké až střední výkon)Elegantní ateliérový vzhled a vynikající pocit z hliníkové přední části s robustními rukojetí - také jako ochrana ovládacích prvkůExtrémně robustní držáky na zadní straně zařízení účinně chrání spojení v mobilním použití a za extrémně drsných podmínekRežimy STEREO / BRIDGE / PARALLEL umožňují univerzální použití v libovolné konfiguraci - jsou ideální pro rozšíření a rozšíření systému při zachování stávajících komponentLED indikátory pro BRIDGE / STEREO / PARALLEL / L-PROTECT / R-PROTECT / L-CLIP / R-CLIP a POWERBohatě dimenzovaný napájecí zdroj s toroidním transformátorem zaručuje dynamickou dynamiku a minimální bručenívstupy2 x XLR (vyvážené / asymetrické)2 x 6.35 mm jack (1 "TRS) (symetrický / asymetrický)výstupyŠroubové Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

pořád to tam krmíš z toho sluchátkového výstupu?nějak "se" ti změnil nick...https://www.zive.cz/

Koupil jsem teď jiný zesilovač ..Bohužel ten výkon se mi nechce věřit nebo je to výstupním signálem ..Přes mobil to hraje nahlas , ale nevybudí repro ani se stejným výkonem .Pokud napojím original mix a přidam +6db tak už problikává clip. Porovnal jsem ho se zesilovačem s polovičním výkonem a ten hraje úplně stejně nahlas jak tento :(Jedná se o tento zesilovač http://www.phonetic-gmbh.de/power-amplifier-endstufe-...

Napětí z linkového výstupu se dá snížit velice jednoduše odporovým děličem / potenciometrem / odporovým trimrem.

Bavíme se o stereo signálu? Pokud nejsi schopný si to spíchnout sám (čtyři odpory 10K připájet do přestřiženého audiokablíku), hotová krabička s potenciometrem se dá koupit za pár korun na Ebay: https://www.ebay.com/itm/Universal-Car-Audio-A...

Díky :)dá se to sehnat třeba spíš na Německým ebay nebo na amazon.de ? :)

Pokud si tohle koupím bude hlasitost stejná nebo se sniží ? Jak to funguje ?Ebay nemám ..můžu si to objednat přes amazon ..pošlu odkaz jestli to stejné ..díky moc ..https://www.amazon.de/Yongse-Universal-Audio-Ve...

Tak napřed si stěžuješ, že je napětí nízké a potřebuješ ho zesílit a teď zase že je moc vysoké? :) Doufám, že to teď nemáš tak, že bys měl CD, za ním ten mix, co ti to zesílí a za ním to teď chceš zase zeslabovat? :D

Ked vidim skreslenie tychto novych digitalnych zosilovacov je mi z toho na blivajz. Moj stary 20 rocny zosilovac patri sice iba do kategorie "nizsia stredna trieda", ale skreslenie pri plnom vykone 2x100W ma 0.04%! Hento s 1% skreslenim sa da nazvat skreslovac a nie zosilovac. Je ale pravda, ze na diskotekach sa na skreslenie nehladi, bo to su zosilovace pre diskoteky a nie pre domace HiFi.

Nedávno jsem slyšel Denon s CD prehrávačem a 2x85w a při poloviční hlasitosti to začalo chrčet :D Dle mého názoru by originální CD přehrávač se zesilovačem neměl mít žádné zkreslení, když jsou basy i výšky uprostřed ..Cena se pohybuje kolem 20 000,-Lidi toto hnodnotí dobře , tak nevím čemu se dá dneska věřit :(

Evidentně ti mnohem víc záleží na tom, jak ta škatule vypadá, než na tom, co z ní leze. A na domácí poslech bohatě stačí zesík 2x25 W, pokud nechceš přivádět sousedy k šílenství.

keď už si si na doma zakúpil profi zosilovač z triedy "europower" ,tak si si mal k tomu dokúpiť aj transformátorový doplnkový menič na pripojenie bežných domácich audio-spotrebičov,alebo si zbastli niečo sám......

Třeba můj CD přehrávač má regulaci výstupního napětí.