Místo zvukového driveru Realtek je Digital Video Recorder (Jaksta)

Nevím přesně, jestli po instalaci upgrade do Windows 10 či instalací programu Edius X mi v nastavení zvuky zmizely reproduktory a teď je tam jen Speaker Digital Video Recorder (Jaksta Technologies). Z NB nejde žádný zvuk.Zkusil jsem Speaker Digital Video Recorder odebrat, ale pak se na ikoně zvuku objevilo červené x a musel jsem systém vrátit do předchozího budu obnovení. Červené x u ikony zvuku sice zmizelo, ale stav je stejný, u výstupního zařízeníé zvuku chybí Reproduktor. Instalace driveru Realtek nepomohla. Přestože je 64 bitový, nainstaloval se do špatného adresáře pro 32 bitové programy C:\Program Files (x86) místo do adresáře pro 64 bitové programy C:\Program Files (tam se Realtek nenainstaloval). Při pokusu o spuštění programu Realtek HD Manager se jen zobrazí: Chcete této aplikaci povolit, aby ve vašem zařízení prováděla změny ? Když potvrdím, program skončí a nic se neděje.Není problém se zvukem způsobem nějakou poslední aktualizací Windows 10 ?

Odpovědi na otázku

Stiahni si Realtek Audio driver. Nainštaluj driver. Odober ten chybný. Vo Win zakáž inštaláciu driverov tretích strán - pre Realtek už budeš ho mať v systéme. Reštart. Os bude hľadať driver - nebude hľadať na nete ovládače, ale pre zariadenie Realtek si nájde sám u seba Realtek audio driver.Že to hodilo bo priečinku pre 32-bit - to na chybu by nemalo byť - OS i tak v tom prípade prehľadáva všetko. Pokiaľ budeš inštalovať stiahnutý sám a ručne - už si ty sám určíš miesto uloženia ovládača.

Po stisknutí Windows + R a zadání "msinfo32" jsem zjistil, že je něco špatně se Zvukové zařízení (Součásti, Multimedia, Zvukové zařízení):https://i.ibb.co/PTVCqS1/Zvukove-zarizeni.jpg

Ve správci zařízení mám mj.:NVIDIA Virtual Audio Device (Wave Extensible) (WDM)Digital Video RecorderP.S. K NB mám přes USB-C připojen Dell U2723QE - LED monitor 27"Viz také článek:https://cs.gov-civil-setubal.pt/how-unblock-block-someone...

Každé zariadenie, každý komponent, ktorý pracuje s OS a s dátami má svoje VID (Vendor ID) - https://www.computerhope.com/jargon/v/vendorid.htm a podľa toho sa dá rozoznať, čo je to zač. V tvojom výpise je VID_00000 - neznáme, noname zariadenie. Ty potrebuješ v správcovi zistiť u zvukovky práve to VID a podľa toho vyhľadať ovládač.

Po dalším updatu Windows 10 se zvuková karta rozběhla .Pro JackBrnom neměl jsi pravdu:Každopádně odpověď je jednoduchá, pokud není hardwarové zařízení vidět ve správci zařízení (ani jako "neznámé zařízení"), tak je vadné a nekomunikuje. Takže neotestuješ nijak.

Jistěže to je pravda. Pokud zařízení není vidět ve správci ani jako neznamená zařízení, tak nekomunikuje hardwarově. Ale těžko říct, co všechno jsi tam dělal a jestli tam někde nenápadně jako to neznámé zařízení nebylo, jen sis ho nevšiml.

Hele, oči má jako ostříž, to zařízení fakt zmizelo. Dokonce jsem si koupil USB zvukovou kartu, abych si ověřil, že z notebooku zvuk nějak dostanu, karta fungovala v pohodě. Z dočasně zmizelé karty je vidět, že ne všechny updaty Windows fungují správně.

No, updaty Windows tohle fakt nedělají. To máš spíš nějaký HW problém na desce. Update Windows může teoreticky nahradit funkční ovladač nějakým nefunkčním, to se stát může, ale nemůže způsobit, že zařízení vůbec nebude vidět ve správci zařízení ani jako neznámé zařízení. To se stane v případě, když vůbec hardwarově nekomunikuje.