» Poradna » Ostatní

Mironet?

Zdravím

Jaké jsou vaše zkušenosti s Mironetem, jakožto obchodem?
Nakupovali byste v něm? Dá se jim v případných reklamacích věřit?

Díky

Odpovědi na otázku

Moje jsou špatné. Třeba reklamace noťasu byla hrůza.

Jakto? jak to probíhalo?

Noťas byl koupený vč.operačního systému.

Po čase Vista nenaběhla a žádná ze 3 možností zotavení, které systém nabídl nevedl k nápravě.

Po měsíci, jeden den před koncem lhůty, noťas předali funkční s tím, že chtějí 1.000,- za přeinstalování systému.

Proč? Když OS byl dodaný z noťasem a jeho záruka není kratší.

Jen jestli jsi OS nezabordelizoval vlastní vinou, Lokomotivo.

Já v Mironetu kupoval tiskárnu, k reklamaci nedošlo, tak nevím...

Noťas nebyl můj, ale spolubydlící na koleji.

Já tam s ní jen šla reklamovat a pak ho vyzvednout.

Pokud by byl "zabordelizovaný", jak říkáš, měla by být jejich věc, aby to prokázali, ne?

Ale díky za reakci

Dobrou zkušenost jsem naopak udělala v Alza:

- přinesla jsem DVD mechaniku a DVD otlučené po okraji - reklamník napsal "nefunguje středění médií" a ve skladu jsem si vyzvedla novu mechaniku - hned, ne až po měsíci.
- dokonce jsem jednou vyreklamovala i to, co jsem ani reklamovat nechtěla - to je asi maximum možného, ne?

Tak já v Mironetu už nějaký ten pátek nakupuju a musim je docela chválit.Např. vypalovačku jsem 3x reklamoval,vždy mě jí okamžitě vyměnili za tu samou(až jiná značka funguje bez problémů).Při koupi NTB jsem bral navíc ram,ale když se ukázalo,že tam nebude fungovat,vrátili bez okolků peníze.Já Mironet musim prostě jen a jen chválit

Tak ja jsem si v mironetu kupoval jen LCD monitor. A ten zatim funguje. Zadna reklamace nebyla potreba.

Hodně špatné! Nechce se mi to teď rozepisovat ...

darebaci to jsou. Kupoval jsem pres webshop grafiku, stahli si penize s tim ze maji skladem a dodaji. Nedodali nic, po urgenci nabidli jinou (levnejsi o vice nez 1000) a penize nevratili s oduvodnenim, ze me nemuzou poskodit a vydat penize CIZIMU cloveku (synovi) ...takze kartu za 5000,- mu vydali ale nedoplatek 1000,- uz vratit "neslo" , jedine osobne ...placeno ze zahranici zahranicni kartou...maji ode me slibene prokopnuti vylohy az pojedu kolem pri navsteve Ceska.

Mironet je docela bordel,záleží odkud se zboží expeduje (pokud objednáváš přes e-shop) a pokud reklamuješ,tak hlavně kde.Na SW v počítači záruku ani náhodou nedávají,pokud ti lehne předinstalovaný Windows,jsi odkázán na podporu výrobce počítače a vlastní schopnosti,na druhou stranu je to normální,EULA od MS vlastně přímo zprošťuje kohokoli zodpovídat za vady SW

Osobně u nich nakupuji hodně často a dosud bez problémů. Na reklamaci jsem měl akorát dva roky starý externí disk a během pár dnů mi byly vráceny peníze zpět. Dodávky probíhají rychle, komunikace s eshopem je taktéž bezproblémová.

Moderátor poradny Živě.cz |  |

Jsem stálým zákazníkem Mironetu P-7, v menším Alzy P-7 a někdy CZC P-4. Ve všech bezproblémové jednání i porada. V Mironetu navíc je výstava některého zboží (hlavně LCD a NB) a taktéž v CZC. Mironet =1x reklamace na USB DVB-T, na místě vyřízena (nechtěl naladit stanice TV+R).

Na Mironetu jsem několikrát nakupoval a byl jsem spokojeny. RAM mi dva roky bezi bez poruchy, ventilator uz rok (je potreba obcas profouknout vysavacem kvuli prachu). ;) Spokojenost, ale je dražší.

Jirko, pozor na statickou elektřinu z vysavače.
Dá se takto poškodit pc.

To je stary blud. Nechapu, že se jeste objevuje.

Jelikož jsme tohle mohli v práci masově odzkoušet při ročním čištění cca 200 PC tak můžu potvrdit ze to blud není. Před vysátím byli PC plně funkční, po dokončení počítačům odešli MB a GK. Po teto katastrofě jsme kupovali: Antistaticky vysavačMožná vás napadá otázka proč jsme nepořídili tedy kompresor?Výnos z budovy přes rámy a formuláře je složitý a v ESD prostorách se snažíme o bezprašné prostředí ISO 14644-1 = 7 díky hepafitrům a spec oblečení.Servis PC:Možná Vás napadlo, že by šlo vyčistit vnitřek PC od prachu stejným způsobem, jako váš byt. Prostě vezmete vysavač a prach s ním vysajete. Ovšem po tomto způsobu čištění už by váš počítač nemusel fungovat, neboť na hubici běžného vysavače se při vysávání prachu vytváří také elektrostatický náboj a pokud by jste se s ní dotkli některé součástky, mohlo by dojít k jejímu zničení elektrostatickým výbojem. Proto běžný vysavač nelze k čištění PC doporučit. Nehledě na to, že tento typ čištění je u počítačové skříně neúčinný. Mnohem efektivnější je použít sprej se stlačeným vzduchem nebo kompresor. (Pokud nedisponujete ani jedním, můžete se samozřejmě pokusit vyfoukat prach pumpičkou na kola nebo dokonce ústy. Tímto způsobem však PC zbavíte prachu jen částečně.)

Nutně jsem potřeboval redukci na anténu, dle eshopu byla skladem v Hraci Králové. Sedl jsem do auta a jel pro ni. Na prodejně mi řekli že je vyprodaná, a další dorazí až zítra.

Když jsem se ptal, jak je to možné, když na eshopu je stále uvedeno skladem (i v době, když jsem byl přímo v prodejně), pán mi řekl, že to nesmím brát tak vážně, že to nemusí souhlasit se skutečností.

Od té doby jenom Alza. Ráno objednám a odpoledne už vyzvedávám na pobočce.

Já táky objednávám jen v alze. Mají dobré ceny a i když jsem z ČB, tak reklamace neni problem. Prostě se podá reklamace a pošle se jim to na centrálu.
Mám od nich HDD WD 1TB. Odešel adaptér, poslal jsem to tam. o 2 dny později přišel s novým adaptérem. Data v pořádku.
Koupili jsme tam už 2 Asus notebooky a i telefony.
u asusu je reklamace trochu jiná, protože si pro to přijedou zadarmo, tak proč to posílat za peníze do alzy, aby to oni poslali ne?:D
tot vše.
S mironetem nemam zkušenost, ale kupuji jen v alze :)

Mironet nikdy vic... Hodne zalezi na tom, co kupujes.
Kdyz jsem reklamoval externi disk, tak byla reklamace v poradku (nejednalo se o jejich zbozi, oni pouze disk predali vyrobci) a behem par dnu vratili penize...
Problem nastal, kdyz jsem reklamoval od nich montovany PC... Kdyz pominu to, ze slibili, ze si pro PC prijedou a neprijeli, tak u prvni reklamace ztratili DVD s operacnim systemem a ovladaci, pote co jsem na tuto skutecnost upozornil mi poštou prislo pouze DVD s Win Vista, ovladace jsem musel shanet na netu.
U druhe reklamace se PC vratil s tim, ze vymenili zakladku (PC se vypinal), kdyz jsem PC doma vybalil, tak jsem zjistil, ze je v jeste horsim stavu, nez kdyz jsem ho posilal do prahy, vubec nesel zapnout. Takze jsem ho tam poslal po treti, opet vymenili zakladku, po mesici se uz PC vratil funkcni.
Po roce jsem ho posilal na reklamaci znova, protoze zlobila graficka karta, vyzkousel jsem tri operacni systemy, novy ovladace, nic nepomohlo. Z reklamace se vratil s tim, ze je chyba na moji strane, protoze v historii prohlizece nasli, že jsem serfoval na strankach s potencionalne nebezpecnym obsahem. (Jen podotykam, ze vubec nereagovali na to, ze jsem jim psal o reinstalaci systemu, o tom, ze disk byl pred tydnem zformativany, atd).
Tak jsem doma opet smazal disk, preinstaloval Win a poslal po pate do Prahy s tim, ze odstupuji od smlouvy a že chci zpet penize. PC zase lezel mesic v praze a den pred vyprsenim 30ti denni lhuty se vratil s tim, ze jim PC funguje a ze nenasli zadnou zavadu...
Tak uz jsem si myslel, ze jsem asi blbej nebo co, ale problem s grafikou uz nebyl, tak jsem to nechal... Za tyden mi prisel omylem mail, kde servisak reklamoval grafiku z meho PC (bylo u toho moje jmeno, seriove cislo PC) u sveho dodavatele... To u mi dosla trpelivost, tak jsem jim tak volal.
Mesic jsem nebyl schopnej zastihnout sefa servisu, na emaily nereagovala ani "jejich" ochrana zakazniku, ani reditel, nikdo...
Jsou to 4 mesice a ja od nich stale nemam vyjadreni... Ukázat celý příspěvek

Pokud vezmu v uvahu vlastni zkusenosti a zkusenosti blizkych, pak je Mironet (P4) srovnatelny s Alzou i CzC.
(Neberu-li v uvahu davnou historii, kdy byla Alza pozemskou pobockou pekla. :o) )

Rozhodla jsem se koupit si v mironetu mobil Lenovo. Předem jsem tam volala, abych zjistila dostupnost zboží. Na internetu bylo zboží za 4990 Kč, ale prodavač mi řekl, že bude za 5191 Kč. Když jsem se ptala proč odpověděl, že ten kus na internetu je rozbalené zboží a proto je levnější, ale už se prodal. Se slovy, že se ještě podívám po internetu jsem to položila a později zavolala znovu, že bych ho teda chtěla. On mi sdělil, že nakonec to je dražší, protože je celý v češtině. Ptala jsem se ještě jestli to není z šedého trhu a pán se mi do telefonu vysmál. Byla jsem nadšená a zboží objednala. Převzala jsem si ho a v češtině nebylo. Dokonce ani nabíječka nebyla do české zásuvky a byl mi k tomu přibalen adaptér pro české zásuvky (tudíž to šedý trh byl). Ještě ten den jsem tam zašla, co to má znamenat. On mi řekl, že se špatně podíval a že v češtině není, ale, že mi ho můžou jen zdarma do češtiny přehrát, ale trvalo by to do druhého dne. Mobil jsem si nechala, protože už jsem ho nutně potřebovala a češtinu si doma chtěla přehrát sama. Pán mi ale neřekl, že se nesmí u toho mobilu nikdy aktualizovat android, a tak mobil přestal fungivat. Vrátila jsem ho a oni mi přehráli původní verzi. Mobil ztrácel signál při hovorech, přehrávač byl skoro nepoužitelný a nedal se nastavit ton pro sms ani na vyzvánění. Bylo mi ale řečeno, že se to spraví přehráním do čj. Nechala jsem to tedy na nich a když jsem si pro telefon po vikendu přišla, tak mi ho vrátili, že je vše v pořádku. Nebylo. Mobil nebyl v čj ani ze 40%. Volala jsem do Prahy, jak je to možné a tak mi řekli jen, že to asi špatně přehráli, a že at tam odnesu mobil a oni ho pošlou do Prahy a tam budou mít 30denní lhůtu na to to nahrát nebo můžu odstoupit od smlouvy. Na prodejně se vykrucovali, že jim to z Prahy špatně poslali a že jim to nešlo správně přehrát (ale i tak mi to dali jako vyřízený). Odstoupila jsem tedy od smlouvy, ale bohužel jsem měla poškozenou přebalovou krabičku. A co mě na to řekli? Že mi strhnou 200 Kč z peněz Ukázat celý příspěvek

špatné!!!!nedoporučuji!!!

Mironet je u mně absolutní propadák, prodal mi iphone asi o pětikilo levněji no jsem trošku naletěl, jelikož prodal výrobek který není určen pro čr a to je velký problém jelikož skolaboval a nešel oživit tak jsem ho odnesl do servisu Aplle a tam mě vyhodili protože výrobek není určen pro čr a mironet není autorizovanej prodejce což zapoměl zdelit při prodeij a pak se oháněl tu pětistovkou že to je ten rozdíl. No problém je že telefon je na vyhození a Mironet poslal mě do háje chtěl jsem to dát k soudu ale už jsem ho vyhodil a na Mironet S.........

Reklamacni oddělení nekomunikuje a když tak velmi neadekvatne! Objednané zboží došlo rozbalene vykradené , popotahování a výsledné zamítnutí reklamace , jsou to podvodníci , podány podnět na ČOI!

Před 3 měsíci jsem vrátila bezdotykovou nabíječku k tel.jelikož nebyla kompatibilní s mým tel.od té doby z jejich strany žádná odezva ani vracene peníze,takže už žádný nákup neuskutečnim.