» Poradna » Programy

Miranda NG a ICQ

Ahoj lidi.Používáte někdo Mirandu NG a ICQ plugin?Vím, že na serverech ICQ došlo ke změně a v Mirandě mi to přestalo fungovat.Ale ve vývojové verzi Mirandy to normálně jede.Takže se ptám, jestli někdo neřešil tento problém a zprovoznění stabilní verze 0.95.10 s protokolem ICQ?Nějak se mi nechce fungovat na development verzi a hlavně to všechno přenastavovat k obrazu svému...Díky za tipy.

Odpovědi na otázku

No hlavně provozovatel ICQ prohlásil, že bude fungovat jen s jejich klientem, takže bych si moc nedělal naděje, že to bude ještě někdy fungovat. Navíc ICQ už je takový odpad, moc lidí tam nezůstalo.

Ano o tom vím.Ale stejně se k tomu stavěl Microsoft a skype nadále funguje...A jak říkám, na development verzi to chodí...

Otázka je, jak dlouho bude trvat, než to zaříznou a jestli má vůbec nějaký smysl zůstávat na ICQ...

Páni, já jsem si myslel, že ICQ je už dávno mrtvé, s tím jsem si psal ještě na vytáčeném připojení...Jinak nezkoušel jste se s dotazem obrátit na fórum/autory té Mirandy?

No jo, pár lidí to ještě používá...možná spíš z nostalgie...A forum Mirandy jsem ještě nezkoušel, vím o něm, ale překvapilo mě, že se tam o tom nic nepíše...Tak jsem si říkal, že to je můj individuální problém, ale zjistil jsem, že kolegyni se to chová stejně.Asi napíšu tam, zjevně už ICQ není otázkou pro "masy"

Napište tam, kdo to může vědět víc než kolektiv okolo programu či jeho autoři...

Tak se omlouvám všem, blbě jsem hledal na foru Mirandy.Téma tam je, na "opravě" se pracuje.Tak třeba kdyby to někoho zajímalo https://forum.miranda-ng.org/index.php

Taky jsem používal Mirandu, ale přešel jsem na oficiálního klienta ICQ. Furt jsem musel řešit problémy s nefunkčním přenosem souborů, protože všichni známí mají ICQ. Občas problémy s přihlašováním při změně protokolu atd. Mám už jen ICQ. Chodí mi tam fotky a videa známých, je tam hlasová i video komunikace. A hlavně, nemusím fotky a nic z toho, co mi pošlou, stahovat. Jen se podívám a pokud nějakou fotku chci, stáhnu. Při dnešních výkonech CPU, množství RAM a diskového prostoru už nemá cenu řešit náročnost a velikost klienta. ☺

No já používám Mirandu proto, že umí více protokolů a hlavně proto, že si to můžu nakonfigurovat jak chci.