» Poradna » Programy

MIRANDA - jaké nastavení pro vyšší bezpečnost?

Prosím poraďte, co nejlépe nastavit v Mirandě - Možnosti - Síť s ohledem na bezpečnost PC. Necháváte tam ty přednastavené hodnoty, které se tam nastaví při instalaci? Nebo některé položky měníte -  a proč? Díky za názory. (Používám WinXP SP1 včetně záplat, trvale aktualizovaný antivir, antispyware a samozřejmě firewall).
Zaujal mě totiž názor Honzy z diskuze tady:http://www.zive.cz/poradna/SubChild.asp zajímalo by mě, jak řešíte bezpečnost Vy ostatní.
Pls nepište o tom, že je lepší Linux a že nejlepší obrana je zbavit se všeho od MS...

Odpovědi na otázku

tak tohle je už za posledních pár dnů snad čtvrtá holka, která se ptá na icq,mirandu a pod. mám pocit ,že je to chlap s dívčím nickem

Nee, já jsem fakt ženská  a neschovávám se za žádným nickem. O počítače se u nás starám já, tak sháním informace, kde se dá

Neboj, Miranda ti zadny "nebezpecny" kod spoustet nebude.Nastaveni/ICQ/privacy: - (o) prime spojeni pouze pro prenos souboru a chat- [x] autorizaci v pripade,ze si te nekdo chce pridat mezi kontaktyNastaveni/Udalosti/Prenos souboru- zrus [] Automaticky prijimat soubory...Nastaveni/Udalosti/Pravidla- ignorovat soubory a adresy od neznamych kontaktuNevim, zda jsou to prednastavene hodnoty, ale tohle by melo stacit, aby

Jane Fialo, děkuju za radu, ignorování souborů a adres od neznámých kontaktů přednastaveno nebylo, už jsem to opravila. Autorizaci mám nastavenou.
(Díky Vám i za všechny další a kvalitní rady, které tady nezištně rozdáváte. Bez takových lidí jako Vy by byla diskuzní fóra a poradny k ničemu.)

Kde se bere ta jistota? Miranda muze spoustet nezabezpeceny kod jako jakykoliv jiny program, staci jeden buffer overrun a je vymalovano. Ledazeby vyvojari Mirandy byli neomylni bohove, o cemz k rozsahlosti jejich Bugtrackeru opravdu pochybuji.

Srovnaval jsem to s original ICQ, ktere spolupracuje s IE.Netvrdim, ze Miranda neobsahuje diry. Ale. Jednak jde vyvoj docela rychle dopredu a pouziva ji spoustu lidi (jak se muzes presvedcit z BugTracku) a druhak si nehraje na univerzalni program jako velke ICQ, ktere krome instant messaging se cpe do hlasove a video komunikace apod.

Podle me je Miranda lepsi nez ICQ, souhlasim s tebou. Ale bohuzel si take myslim ze se v ni vyskytuje velka spousta bezpecnostnich chyb. Staci se jen mrknout na vysoky pocet ruznych pluginy, ke kterym mnohdy nejsou ani zdrojove kody. Mozna ze v Mirande funguje bezpecnost jen diky tomu, ze kazdy pouziva trochu jinou sadu pluginu a neni tak rozsirena. Co se ale poctu neodhalenych chyb tyce Miranda a jeji pluginy na tom moc dobre nebudou.