» Poradna » Windows (a jiné OS)

Mint

potrebujem poradit jak v linux mint xfce nastavit aby mi slo video vo vlc. ked ho spustim tak chvilu ide potom zmizne obraz. v mint mate sa to nastavuje v preferovanych aplikaciach. xfce tuto moznost neobsahuje. vdaka

Odpovědi na otázku

Moment, s čím máš teda problém?S asociací aby se videosoubory spouštěly ve VLC, nebo s přehráváním ve VLC jako takovým? To druhé totiž s preferovanými aplikacemi vůbec nesouvisí.

kliknem pravym tlacitkom na ikonu videa. zvolim vlc player video sa spusti no po chvili obraz zmizne. volade sa to musi dat natavit aby mi to prehravalo. skusal som aj live.

Asociace by měla jít nastavit přes vlastnosti souboru normálně v Thunaru:http://askubuntu.com/questions/272134/default-... jestli ti ale chcípá VLC po chvíli přehrávání, tak je problém ještě jinde. Spustil bych VLC přes terminál, pak do VLC přetáhl to video a až by zase okno zmizelo, tak se podíval do terminálu, co to vypsalo za chybu.

u mate ide aj z live pri xfce nejde. nastavenia su tam obmedzene. thunar spravca je v preferovanych aplikaciach predvoleny.

já myslím to, že si v Thunaru v nějaké té složce naklikneš video, dáš vlastnosti a tam někde má být nastavení, v čem se tenhle typ souboru má otvírat a ty tam vecpeš to VLC. Já Xfce nemám, tak neřeknu přesně.

vsak to som uz urobil

a defaultně se ti to teda ve VLC neotevře?

otvoril som vlc cez terminal vlozil video tu je vypis chybyVLC media player 2.1.2 Rincewind (revision 2.1.2-0-ga4c4876)[0x8ca9910] main libvlc: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.Fontconfig warning: FcPattern object size does not accept value "0"Fontconfig warning: FcPattern object size does not accept value "0"Fontconfig warning: FcPattern object size does not accept value "0"Fontconfig warning: FcPattern object size does not accept value "0"[0x8ccb868] main vout display error: Failed to resize displayv mate ide vsetko ok. teraz video ide aj ked dej posuniem dalej. ked vsak dam vlc na listu obraz zmizne zas.

hele, jestli to máš nainstalované a ne z live, tak aktualizuj. V repozitáři by měla být verze 2.2.1-3 - aspoň teda v repozitáři *buntu, ale Mint je na něm pokud vím založený.

pred instalaciou stale skusam live ci ide vsetko ok. viem ze vlc ma novsiu verziu. vdaka za rady

aktualizacia cez terminal vlc z 2.1.6 na 2.2.1 je aky postup? nasiel som daco na nete askubuntu ale radsej sa spytam.

mělo by to jít normálně přes správce balíčků naklikat - máš tam asi Synaptic ne? Nebo to chceš z konzole?

Já jsem s tím měl na mintu problémy, nejdříve jsem musel odebrat vlc:dpkg -P vlc potom přidat repozitář a instalovat:sudo add-apt-repository ppa:mc3man/trusty-mediasudo apt-get updatesudo apt-get install vlc vlc-plugin-*

*opravasudo dpkg -P vlc

cez spravcu softveru je tam iba verzia 2.1.6.0ubuntu 14.04.1

aha, to vypadá (nevím jak to má Mint s verzemi), jako že jsi nastavený tak, aby se to neaktualizovalo mimo LTS verze - poslední aktuálně 14.04. Pokud bys teda chtěl novější, musel bys použít nějaké PPA, nebo aktualizovat na verzi 15.10.