» Poradna » Programy

Miniprogram EXEL

zdravim, chtel bych si udelat toto v exeluMam bunku a v ni je vypocitanej aritmetickej prumer (je tam tedy vzorecek a vydet je cislo)Pod tou bunkou mam tri bunky a v nich je napsano nezpusobily,zpusobili,vybornya ja bych potreboval aby kdyz je prumer do 9 bodu aby se vytucnilo nezpusobily9-19 vytucnit zpusobily (cislo mensi nez 19)19-26 vytucnit vyborny (19 a vic)Jedna se mi asi o 50 listu v jednom souboru a zitro to budu muset delat v praci rucne. Proto bych byl vdecny kdyby se v tom nekdo pohrabal a treba mi poslal funkcni soubor s exelem, abych vedel co kam napsat. Dekuju S pozdravem lada.prerov@seznam.czps.: umim delat v php a delphi tak treba to zas ja oplatim nekde jende nekomu jinemu

Odpovědi na otázku

pokud "vytucnenim" rozumis zmenu fontu na Bold, pak v bunkach pod vypoctenou hodnotou pouzij podminene formatovani (Format>Podminene formatovani):napr. hodnota je v D1:pro D2 je 1.podminka: vyber Vzorec a vloz: =D1<9pro D3 je 1.podminka: vyber Vzorec a vloz: =A(D1>=9;D1<19)pro D4 je 1.podminka: vyber Vzorec a vloz: =D1>=19a vybrat Format>Pismo: tucnepripadne lze i zmenit barvu pisma a zmenit vzorky

Nechapu jak to mam udelat, ja potrebuju vytucnit ten text ne to cislo. Ale kdyz to ted skousim s cislama tak to funguje dobre, ale nenapada mne jak vytucnit text

tak uved presne, kde se co nachazi a co potrebujes, nebot pises:"Mam bunku a v ni je vypocitanej aritmetickej prumer (je tam tedy vzorecek a vydet je cislo)Pod tou bunkou mam tri bunky a v nich je napsano nezpusobily,zpusobili,vyborny a ja bych potreboval aby kdyz je prumer do 9 bodu aby se vytucnilo nezpusobily9-19 vytucnit zpusobily (cislo mensi nez 19)19-26 vytucnit vyborny (19 a vic)"takze z toho jsem dovodil, ze prumer (cislo) je napr v bunce D1, texty nezpusobily v D2(bunka pod),zpusobili v D3,vyborny v D4; vyse popsane formatovani pak zmeni font na Bold v bunce s odpovidajicim textem, nic vic, nic min; pripadne je mozno upresnit podminku pro D4: =A(D1>=19;D1<26);pokud mas na mysli napr. zobrazit nektere slovo misto cisla v bunce s prumerem, pak to lze take vyresit, ale musis to presne popsat

Aha tak promin, potrebuju presne to co popisujes i ty. ale bohuzel to neumim podle toho navodu udelat. Skusim to jeste vyzkoumat. Mam problem ze kdyz dam vlozit ten vzorec do bunky s textem tak se mii prepise ten text.

Joj uz sem na to prisel, dam na ten text-podminene formatovani a hned v prvnim okynku je hodnota bunky a to zmenim na vzorec. A dal uz podle tebe.Bezva dik moc. Doufam ze to uzije i nekdo jinej.