Minimální požadavky CPU

Dobrý den, plánuji si pořídit novou hru, která má v minimálních požadavcích Intel i5-4690. Bude mi na to stačit pořídit si PC, který má Intel Core i5 3570k? Budu si pořizovat nový PC a je to pro mě naprosto zásadní otázka...Děkuji předm za odpovědi

Odpovědi na otázku

novy PC s 3570k sa predaval v roku 2012-13, mozno nejake zabudnute skladove zasoby 2014. Takze nie, novy PC s tym CPU nekupis. A jazdeny PC s tym CPU nekup, lebo to je stare. 3570k ma passmark cca 5000, ked este iba ides kupit PC, tak kup kancelarsky ryzen 3200g, ten ma cca +50% vykonu na tu storocnu i5ku.

Možná jsem se špatně vyjádřil. Místo toho "nový" jsem měl dát "jiný". Byl mi prostě nabídnout ke koupi od kámoše a říkal, že by se to mělo na minimální požadavky rozeběhnout. Nebylo mi právě jasné, jestli tu hru rozeběhnu na starším typu procesoru, než je v min. požadavcích, i když by měli být skoro na stejno.

4690 je cca +10% rychlejsi. Rozbehnut to rozbehnes, ale znova opakujem, nekupuj stary 8rocny pocitac, to su vyhodene peniaze.

Dobře, díky za odpověď

To že ti bylo něco nabídnuto přece neznamená, že to musíš nutně kupovat Je to starý šrot, který nemá smysl.

A kromě toho, minimální požadavky znamenají, že hru spustíš, ne že se bude dát nějak rozumně hrát.

... tak na minimální požadavky ani nekoukej, hru sice spustíš, ale nezahraješ si, koukej na doporučené požadavky a podle toho se zařiď ...

Napiš o jakou hru se jedná, jaký máš monitor a bude hned jasno. ☺

Baldur's gate 3. Nad monitorem jsem ještě nepřemýšlel, primárně se ptám kvůli tomu počítači, který mi byl nabízen. Největší problém by měl být právě ten procesor.

nesranduj, na BG3 si kup ryzen3600, 16GB ram, nv1660s, min 500GB SSD.

Jsem si první myslel, že to je nějaký vtip, že na to přece bude stačit Pentium 3, a on vychází nový díl, aha. :D

Jo no... Já na tu hru čekám nějakejch 18 let. Jinak bych si nový PC ani nepořizoval

Tak když už čekáš 18 let, tak ještě počkej pár měsíců a kup si nějaký normální počítač a ne první šrot, co ti kdo nabidne, ne?