» Poradna » Počítačové sítě

Minimální délka stíněného UTP kabelu

Ahoj, jaká je minimální délka stíněného UTP kabelu. Slyšel jsem, že hodně krátký kabel může dělat problémy :) Potřebuji jen propojit zásuvku s 2x RJ45, abych mohl přesunout router do vedlejší místnosti. Stačilo by mi (10 - 15 cm). Díky :)

Odpovědi na otázku

Jakákoli délka špatně zapojeného stíněného kabelu může dělat problémy.

Díky, to jsem nevěděl :D :D

Prosim upresni, jestli mas opravdu stineny kabel, nebo UTP. Stinene UTP je nesmysl.

Stíněný FTP:)

Uz si to nepamatam, ale myslim, ze norma hovori nieco o 30cm.

Ahoj, takhle jsem to slyšel kdysi ze školy jen si chci ověřit jestli je to opravdu problém, kdyby byl kabel kratší, přenos je nějakých 2,5 MB/s :)

Co chceš stínit na tak krátkou vzdálenost? Nemá to žádný smysl - přestaň fantazírovat a dej tam obyčejné UTP....

Mám doma asi tři metry zbytkového FTP kabelu, nejde o to že bych to chtěl stínit :)

Mozes pouzit aj kratsi kabel. Normovana dlzka je tam hlavne kvoli tomu aby to fungovalo za kazdych okolnosti. Existuju totiz LAN karty, ktore maju vacsiu odolnost, alebo maju mimotolerancne parametre a na takychto kartach je mozne fungovat rychlostou 100Mbps na vzdialenost vyrazne kratsiu ako normovana dlzka, alebo aj vyrazne dlhsu (napriklad 180m).

Jestli je to zásuvka, tak tam dej třeba 5cm, protože před keystonem je další kabel

No pokud v těch zásuvkách není žádné aktivní zařízení, ale jen je k nim přiveden kabel, tak nemusíš řešit minimální délku, protože se k délce propojky připočítává i ten kabel ve zdi ;)