» Poradna » Mobily

Minimalizovat datový tok videa

Jak už npovídá nadpis, potřeboval bych poradit, jak minimalizovat datový tok. Když natáčím něvo na foťák, uloží se to do formátu MOV, s kodekem MPEG-4 a datový tokem 26 Mbps. Video je bezesporu kvalitní, já bych chtěl ale vědět, jak snížit jeho velikost, resp. do čeho to mám zkomprimovat, abych ztratil co nejméně informací. úplně stejný problém mám i s kamerou, která natáčí do AVCHD.

Odpovědi na otázku

Převeď to do h.264 nebo h.265 + zvuk aac. Kontejner můžeš zvolit .mp4 nebo .mkvOvšem počítej, že budeš potřebovat pořádnou mašinu - jinak převod potrvá dlouho...

1) http://www.digilidi.cz/prevod-mov-do-avi-jednodu... 2) http://www.zive.cz/clanky/format-factory-30-... nebo to převeď např. v Pinnacle, Adobe Premera Elements...nebo jiném editačním programu. Výhoda je ta, že si tam můžeš určit kam a do čeho to chceš převézt. Výběr je tam dosti bohatý. Při nastavení tabulky → VLASTNÍ si můžeš datový tok nastavit jaký chceš. Z vlastní praxe ti mohu doporučit 12 000 - 16 000 kb/s. Ta spodní hranice ještě nemá podstatný vliv na kvalitu a ta horní je asi optimální. Vyšší datový tok už na kvalitě asi nepoznáš. Jen se ti zvětší velikost souiboru.