» Poradna » Programy

MiniDV kamera - PC problem

Mam kameru Panasonic miniDV a ma to styri vystupy AV, S video, USB a DV. Bohuzial mam problem ze na mojej doske su len 2 PCI sloty a mam ich plne (zvukovka TV karta) a tym padom nemam kam zapojit kabel z DV..Pozna niekto sposob ako pripojit kartu iLink (wirefire) inak ako cez PCI? A druha otazka , ktorych sposobom mam dostat v najlepsej kvalite video do PC? USB alebo S-video (cez TV tuner) ???

Odpovědi na otázku

No, iLink nie je wirefire, ale firewire , ale to len tak na okraj.Podľa mojich skromných vedomostí použi USB, pretože to je digitálne. Ak by si išiel cez S-video, tak kamera digitálny signál premieňa na analóg a v PC sa to zase zmení na digitál (čiže strata kvality 2-násobným prevodom).

nejsem si jist, jestli přes USB vůbec video dostane. K přenosu videa do PC je určen FireWire.

Mas ozaj skromne vedomosti... cez usb to v DV kvalite nedostane...

Nevím jak Panasonic, ale Sony má na USB výstupu video v polovičním rozlišení a jen 15fps.Odpověď na původní dotaz - pořiď si FireWare na PCI + zvukovku na USB.

http://www.levi.cz/produkt_detail.php redukce USB - FireWire

iLink je v principu totéž ja jako FireWire, neboli IEEE1394. Označení iLink používá SONY. Nejlepší kvalita videa je ta, ve které je video uloženo na pásce, tudíž je potřeba dostat do PC totéž, bez jakékoliv konverze a případné další úpravy toho filmu provádět v PC. K tomu slouží rozhraní WireWire. S redukcemi USB na FireWire nebo obráceně zkušenosti nemám, jenom si myslím, že to není tak jednoduché. V každém případě to musí být USB 2, jinak menší rychlost (USB 1.1) nefunguje. A potom, USB používá 4 piny, zatímco FireWire v plném zapojení 6 pinů.

Jenomže FireWare na kameře bude v provedení mini, tedy jen 4 pinové. Takže je to stejně jedno - já mám kameru připojenou do 4pin konektoru a funguje normálně (ty 2 piy "navíc" je napájení, které stejně nepotřebuješ).

Opravuji WireWire na FireWire, to byl překlep.

Viz zapojení konektorů a další - Hardware Bookhttp://www.hwb.acc.umu.se/connector/index.html

Mno ono to bude asi strasie PC ? Mam pravdu? Ak ano bude tam problem asi aj s velkostou HD.1 minuta videa DV zabere na HD asi 200 Mb.Ja by som na cas  grabovnia videa do PC TV kartu vymenil s Firewire kartou.Ja viem ze je to nieje prakticke ale ina moznost ak nie je volny PCI slot asi neexistuje.Iba ak kupa novej zakl dosky.Alebo prijimaca TV na USB.Na grabovanie cez TV kartu zabudni.Je to s kvalitou  o nicom,tak ako tu bolo pisane.Najme ak mas digitalnu kameru tak jedine FireWire!

Ono to je rok stare PC Sempron 2500 a setril som prave na motherboard.. HDD ma 200 GB, v tom problen nie je.. Ale pocul som ze je Zvukova karta s Firewire..Asi to bude najlacnejsie riesenie..

IEE 1394 ma SB Audigy 2 platinum, v soucasne dobe se doprodava (okolo 40500,-).

no jo, pán šetřil na motherboardu. Prosím tě, kolik jsi na té desce ušetřil? Stálo Ti to za to?

Některé (vyšší) modely Panasonic novějšího data výroby podporují přenos dat do PC i pomocí USB2 v plné DV kvalitě - ale pouze pomocí dodávaného SW. Takže si prověř i tuto možnost.

A ktora by to mala byt Zvukova karta s Firewire? Rad by som vedel aj ja !Som este nepocul.

Jeste jednou, uteklo mi to jinam: IEE 1394 ma SB Audigy 2 platinum, v soucasne dobe se doprodava (okolo 40500,-).

Boha ja jsem pako - cena samozrejme 4 500,-.

Hmmm,ze bz to bolo akorat lacnejsie riesenie? Zato mas novu zakladnu dosku aj s FireWire radicom aj s viacerymi PCI slotmi.Alebo nie?

ASUS K8N4-E Deluxe, socket 754, nForce4-4X, 3x DDR, 3x PCI,1x PCIe x16, 3x PCIe x1, 4x S-ATA, 2x IDE, RAID 0, 1, 0+1 (PATA + SATA), 4x S-ATA, RAID 0,1,0+1,5, zvuk 7+1, Gigabit LAN, 2x IEEE-1394a, 8x USB 2.0 3 079,-