» Poradna » Programy

MiniDisc trápení

Sorry, že to píšu sem, ale myslim, že to bude úplně stejný typ problému pro všechny nové digitální přehrávače zvukuKoupil jsem si MiniDisc Sony MZ-R909, který výstupy/výstupy: LINE OUT (sluchátka), MIC (plug in power) a LINE IN (Optický kabel). Problém je v tom, že já nevím jak dostat zvuk z přehrávače třeba na CD nebo do PC. Zkoušel jsem 3,5mm přes sluchátka, ale zvuk je příšernej. Žádný z mých domácích rekordérů navíc nemá vstup pro optický kabel.Můžete mi poradit, jaký je nejjednodušší a nejlevnější způsob převodu zvuku z tohoto přístroje? Článek k tomu jsem četl, ale moc to nechápu...předem díky

Odpovědi na otázku

Najedondochsi sposob je stiahnut hudbu cez USB kabel do PC. Mal by si tam mat aj prilozeny soft od sony uz neviem ako sa volal ale cez neho sa to da.

bohužel nic takového mi nedali - vše je samozřejmě nové a originál. Na krabici je napsáno, že k výrobku patří - adaptér, LCD ovladač,baterka,stojánek na nabití,sluchátka,digital cord,brašna. víc nemám...

Nejvetsi kurevstvo co u techto minidisku je je to, ze pokud si neco nahrajes do minidisku pres LINE IN nebo MIC tak to do pocitace nedostanes pres datovy kabel z duvodu posranejch autorskej prav. nejhorsi je kdyz ty autorsky prava vlastnis sam ja jsem si delal nahravky u nas v kapele abych to mohl dat na CD a prdlajs. musel jsem to nahrat pres LINE OUT z MD do LINE IN SB Audigy.Jeste pro Jirku Novaka:LINE OUT neni to samy jak SLUCHATKA.

takže myslíš, že třeba nahranou poradu na MiniDiscu do počítače nedostanu kvůli těm restrikcím ani přes Digital PC Link?

Bohuzel ne. Jedine mozna nejakym softem, kterej udelal nekdo jinej, ale tim originalem ani nahodou. Jsou to hajzli.

tak to je fakt systém nahouby A jak to třeba dělaj v ČTK, který to taky nahrávaj na MD a pak to pouštěj v éteru?

Dost pochybuju, ze CTK pouziva MiniDiscy.. k takovehle praci se pochopitelne pouzivaji diktafony, ktere touto nectnosti ze zasady netrpej..

Trapné akj si myslíš, že ČT požíva k vysielaniu diktafón......

Hele to je divný. Jak máš výstup lineout/headphones tak tam vodsaď se to nahrává kvalitně(i když pořád analogově) ale musíš si v menu přepnout výstup na lineout, pak to tam bude posílat čistej zvuk. Funkci přenosu přes USB zpět do PC maj jen nejnovější Hi-MD.

zkoušel sem to (přes LineOut) spojit to 3,5mm kabelem s PC a s kamerou a v obou případech to přííííšerně chrčí

Podelana obchodni politika vyrobcu prenosnych MD rekorderu - absence optickeho vystupu. Pokud to chces dostat do PC bez ztraty kvality, musis pouzit nejaky stolni MD prehravac, ktery digitalni vystup ma. Line-out je pro seriozni praci na prd.

nepoznam, jestli je to net md, nebo hi-md, ale snad pro oba existuji softy, ktery to vytahnou, sonicstage to neumi. zkus to googlem, ale melo by to jit

MiniDisc dnes , mŕtvy formát , práve kvôli popisovaným problémom...

ODPOVEĎ na to či to ČTK spracováva na minidiscu? ÁNO spracováva. Cez digitálny optický alebo USB výstup domácich minidiskov komponentov a walkmanov to doposiaľ naozaj nešlo, to čo ste už spomínali ochrana autorských práv proti kopírovaniu v beztratovej kvalite. SONY a SHARP ale preklenuli toto tvrdé obdobie, a aj pre domácich užívateľov SONY poskytuje nový model minidisc walkmana MZ-NH10, ktorý už umožňuje upload do pc cez USB kábel vlastné nahrávky poriadené z micro a link vstupu. ČTK ale používa profesionálne zariadenie minidisc recordéra, tieto rekordéry nie su nijak blokované, ani z nahrávkami z digitálnych zariadení cez SPDIF ani OPTICKÉHO vstupu. Musím sa zasmiať ak niekto si naozaj myslí, že ČTK alebo hociktorý iný profesionálny elektronický vysielateľ používa diktafón ako zariadenie na odvysielanie čo už i len hovoreného slova, snáď sa nechcete vrátiť o sto rokov pozadu (?), čo sa týka kvality zvuku, na to som si nekupoval digitálne rádio alebo tv. Verím, že minidisc ešte zažije svoj návrat, inak medzi nami, v USA, Japonsku, JAR, Austrálii doposiaľ predstihuje predaj oproti mp3 prehrávačom... . Ady