» Poradna » Ostatní

Mini robot

Dobrý deň,
Chcel by som si zostrojiť zariadenie, ktoré by som mohol ovládať cez pc. Kedže niesom žiadny elektroinžinier, nemám moc páru ako na to.
Našiel som však na nete niektoré zariadenia, ktoré sú už predpripravené (arduino) .

Potreboval by som radu, čo by bolo najlepšie, a také aby som to zvládol, pre moje zariadenie.
Programovať viem (java,net,C,Go...), čo by nemal byť problém, zručnosť z pájkovačkou som už tiež niejakú získal. nemám však vedomosti o navrhovaní zložitejších obvodov a programovaní procesorov.

Potreboval, alebo skôr chcel, by som vyrobiť pojazdné vozítko z kamerov. ktoré by som si časom doplnoval. Avšak, našiel som len kamery z 640*480px, čo my moc nevyhovuje. rád by som mal aspon to 1024*867. v takomto rozlíšení som nenašiel hotové riešenie pre spomínané arduino.

Mohli by ste mi poradiť, po čom sa mám poobzerať ?
Pametám si , že sa v jednom týden žive o niečom takom vravelo, nemôžem to však už najisť.

Vopred ďakujem

Odpovědi na otázku

Kup si stavebnici. Třeba http://www.legomindstorms.com...

Možná by vás zajímal tenhle časopis
http://robotrevue.cz/...
ale asi se nějak zadrhli - viz ty stránky.