» Poradna » Notebooky

Mini-notebook nebo tablet?

Dobrý den, potřebuju mini-notebook nebo tablet, něco malého (kabelkového) na "kancelářskou" práci.Velikost cca 9-11´´ cenově bych se chtěla dostat do 10tis.Kč.Potřebuju, aby to mělo vlastní klávesnici s touchpad, nebo, aby se myš dala připojit. Využívat budu hlavně na maily a excel. (Nezajímá mě foťák, ani hraní her, videí apod.)Předběžně jsem se dívala např. na Lenovo IdeaPad 110 80WG008ECK nebo Lenovo IdeaTab MiiX 80SG00ELCK nebo Dotykový tablet Lenovo MiiX 310-10ICR nebo Packard Bell EasyNote ME69 NX.C3BES.001Ale vůbec tomu nerozumím a nevím, co by bylo pro mé potřeby vhodnější. Prosím poraďte mi, co je pro mne vhodné.

Odpovědi na otázku

nebrat nic co má hdd 32 GB,s windows to bude nepoužitelné

Děkuju za odpověď, ale jsem skoro "blondýna". Můžete mi poradit, co teda vybrat?

navrhoval bych nějaký repas,ale ty jsou do kabelky těžší například tady https://www.incomputer.cz/notebooky/obrazovka---uhl... nebo tenhle,sice to je atomáckej procesor,ale má 4 GB RAM a 128 eMMC pro tvoje potřeby dostačující https://www.alza.cz/acer-one-10

Ten Acer má 4GB ram ale os je pouze 32b což jistě chápu proč ale pak systém vidí pouze 3GB.

díval jsem se na Heuréku a pokud vyfiltruju krámy s malým diskem, tak zbydou krámy s procesory Intel Celeron N nebo Pentium N, což jsou v kombinaci s Windows líné šneky.https://notebooky.heureka.cz/f:2110:128-4000;2111:2522... nemohlo by to mít 12ku displej? Pak by se dal pořídit krásný repas business třídy Thinkpad - konkrétně Lenovo ThinkPad X240:Lenovo ThinkPad X2406 250 Kč vč. DPHZáruka: 24 měsíců, repasovanéIntel Core i5-4300U (2×1.90/2.90 GHz), 4GB, 320GB (7200 ot/min), bez optické mechaniky, antireflexní 12.5" (1366×768), Intel HD Graphics 4400, Wi-Fi, Gigabit Ethernet, Bluetooth, WWAN příprava, 2×USB 3.0, MiniDP, VGA, Čtečka SD, ExpressCard, FingerPrint, Dokovací port, Mikrofon, TrackPoint, Audio In/Out, Webkamera, Windows 7 Pro 64bit, Počeštěná klávesnicehttps://www.importpc.cz/notebooky/lenovo-thinkpad... Tyhle notesy mají velmi dobrou klávesnici a konstrukce je velmi robustní, s pevnými panty - takový notebook vydrží mnoho let a obvykle zastará jen tím, že výkonově po těch letech nestačí na nové úkoly. Navíc tam máš normální Windows na práci a ne ten paskvil jménem Win10 (ale můžeš na něj pořád ještě zdarma přejít).Proti tomu ty nové levné stroje jsou tenoučké plasťáky, s mizernou klávesnici a mizerným výkonem.

Volba tohoto Lenovo, jak jsi navrhnul - je dle mého názoru skvělá. Mám Lenovo x200 už pár let a nemůžu si stěžovat. Mimochodem - firma importpc - mám s nimi ty nejlepší zkušenosti! Za mne - obojí souhlasí, jak jsi nastínil AI Wintermute. Jen bych doplnil, že na požadavky tazatelky stačí i pohodlně šikovný Linux, jen si zvolit takový, co by jí byl přívětivý. Tedy až skončí podpora Win 7. Ale to je už otázka na jiné téma.

Mám doma k běžnému používání notebook 17,3´´, chtěla jsem něco na cesty.Tak ať to můžu mít v kabelce, je to lehké a vyřídím na tom neodkladnou práci třeba v kavárně. Ne, že bych chtěla šmejd, ale nemusí vydržet mnoho let, stejně tak co 3 roky počítač měním. Pro představu aktuálně mám spuštěno 15 oken v internetu, poštu ThunderBird a 3 různé excely. Toto je to co běžně užívám a potřebuju. Nevím jestli by to zpomalilo počítač moc nebo málo

12ka notes je docela maličký a v nějaké tašce přes rameno se v pohodě nosit dá. Jinak právě třeba ten internet sežere celkem dost a 15 tabů není až tak málo, proto bych ty krámy s Celeronem / Pentiem N a Windows radši nebral.

Moc děkuju za rady a trpělivost se mnou. Jenže takový notebook už je 1,5kg. Tablet 10 je jen 0,5kg. Moje úplně první myšlenka byla tablet. jenže když jsem to ohlížela v obchodě, tak jsem zjistila, že bez klávesnice je to na kancelářskou práci nepoužitelné. V Datartu mi prodavač doporučoval https://www.datart.cz/Tablet-LENOVO-MiiX-310-10... že je to pro mé požadavky ideální. Ale prodavač chce prodat co potřebuje..Tak zjišťuju jinde rady, co vlastně potřebuju.

tyhlety patlací tablety jsou dost mizérie a při zmíněném surfování s 15ti taby to bude už líné. Na lesklém displeji se odráží všechno možné a práce někde mimo kancl je pak hrozně na nervy, když se displej chvílemi chová jak zrcadlo. O tabletových klávesnicích a mizerném komfortu psaní ani nemluvě.Ano, ten Thinkpad je těžší, ale klávesnice je mnohem lepší - pohodlněji se na ní píše, je celkově odolnější a navíc má normální touchpad pokud nepoužíváš myš. Windows 7 bych na práci preferoval - necpou ti tam aktualizace samy od sebe a počítač je použitelný, když uživatel potřebuje. Jen se vyhni Internet Exploreru a na surfování použij něco méně děravého - jako Firefox, Chrome, Vivaldi.Pokud by se u Thinkpadu ukázalo, že 4GB RAM je málo, měl by jít snadno navýšit na 8GB a stejně tak jde výrazně zrychlit systém výměnou HDD za SSD. U toho tabletu od Leninova nepůjde nejspíš vyměnit vůbec nic.

Tablet s win10 nebrat.

A jaký operační systém mám chtít, aby na tom šel snadno EXCEL?Ten k práci nutně potřebuju a potřebuju plnou verzi (včetně PowePivot), žádnou osekanou verzi co umí jen zabarvit políčka.

W10 není sám o sobě problém (i když W7 mám pořád radši). Problém je prostě Windows na slabém tabletu. Pokud potřebuješ tahle plnohodnotně používat Excel a zatěžovat PC prohlížečem s hodně taby, tak to prostě žádný levný tablet neutáhne.Takže se buď smířit s tím těžším Thinkpadem, který má mnohem výkonnější procesor než všechny ty pitomé tablety, nebo výrazně navýšit rozpočet (tipuju tak zdvojnásobit) na nějaký ultrabook.

Taky to tak vidím.

Mám tablet s W10...starý Lenovo TP8...a na net a.kancelářinu stačí v pohodě.

Cokolvek pod 13,3" na pracu s excelom je na dve veci...

Jestli nevadí repas tak třeba na práci mám: https://www.levnapc.cz/hp-elitebook-840-g1-intel...

Jen tak pro inspiraci existují i do kapsy.https://www.zive.cz/clanky/jaky-je-gpd-pocket... nebo pda https://www.cnews.cz/planet-computers-gemini-p... Jinak souhlasím s výše navrhnutým repasem HP Elitebook 2170p .

to su hrozne pociny, nieco ako prve Asus eee, kde display na celu sirku priniesla az druha verzia.