Mini dv a prevod do pc

Zdar mám minidv kameru Sony Dcr-Hc17E a potreboval by som dostať do pc mam w meintel 200 Mmx 256 ram, cdrw. 20 gb hdd atamam aj druhy pc w Xp + Sp2, Amd 550 256 Ram, 80 Gb Hdd+ DvdrwPotrebujem kupit firewire kartu?Na novych matičných doskách je už firewire karty inegrovana?takže nepotrebujem kupovat a je aj na starsich doskach firewire? to by mi stacilo len kablik firewirepotrebujem dostat video so zvukom do pc , mam ho cez usb napojit alebo treba kupit tu firewire kartu + kablik co je Cca 1000,-Skk + ale je asi aj potrebny software,Pisem preto lebo ju mam na odskusanie a este je nemam kupenu ci sa mi ju oplati zobrat ale co som pozeral, tak asi hej ved 60 min videa vijde na 15 GB!! tak to budem mat radsej na kazetach

Odpovědi na otázku

1.Pouzil by som to 2 PC2.Firewire kartu potrebujes jednoznacne.Stoji aj s kablom a skusobnym softom asi 600 Sk.3.PC sluzi na spracovanie videa-titulky,strih,prelinacky a na vytvorenie DVD.Nie na archivaciu videa.

Prave mne staci len skopírovat to video a obrazky, princip je ako u dig fotaku ze su tam subory a tie skopírujem?

Povedal by som ze video moc nepoupravujes ani na tej druhej sunke. Tych 15GB videa je v nekomprimovanom formate, aby to pri upravach bezalo sviznejsie. Po upravach to skomprimujes na 4,5GB a hodis na DVD. Ale upravovat video na AMD 550 tak asi stratis nervy. Ja to robim na Athlone 2000+ 512RAM a je to na hrane.

Nie, ten princip to nie je... A k tomu ostatnemu - treba firewire, kupis ho aj okolo 400 Sk. A to PC je dost slabe. Software je aj zadarmo - http://windv.mourek.cz