» Poradna » Notebooky

Minecraft

Dobrý den, mám notebook a chci si stáhnout hru Minecraft. Mám jí na mobilu, ale tam není multiplayer. Chci se jen zeptat, jestli je na notebooku a jestli si musím koupit službu Realms? (Singleplayer a multiplayer)

Odpovědi na otázku

no notebooku si musíš koupit jen Minecraft.. hrát multiplayer se pak dá samozřejmě zdarma.

A kde multiplayer zapnu? Mám tam teď jen HRÁT a NASTAVENÍ.

Existují dvě verze minecraftu pro PC. Původní Minecraft Java edition a novější (což z něj nedělá nutně lepší, vyvíjí se oba dva nastejno) minecraft Windows 10 edition.Java edition má výhodu v širším výběru neoficiálních serverů, je kolem ní větší komunita a víc modů. Windows 10 edition zase podporuje multiplayer mezi hráči na PC, Xboxu, Androidu, IOS a Nintendu Switch.Ve výsledku je to hlavně o tom, na kterých serverech a s kým chcete hrát :)

A k multiplayeru: Hra na existujících serverech je zadarmo, hráči se mohou připojit k jednomu který zrovna hraje, což je taky zadarmo, ale pokud chcete mít vlastní server, který funguje pořád a není závislý na tom že někdo konkrétní zrovna hostuje hru, potřebujete buď někoho kdo to umí nastavit a má server v provozu, nebo si předplatit realms.

Minecraft pro Win10 je ŠTRAŠNÁ věc a nikomu bych ho nedoporučoval kupovat.Vypadá to jako všechno do čeho se vloží Microsoft.. prostě hnus. Minecraft java edition je základ pro každýho kdo to chce normálně hrát (taky stojí o dost vic než ta verze pro Win10 a to o něčem vypovídá.

Hodnotit něco že je dražší, tak je lepší

no kupodivu to tak je. Stejná hra ale ta varze pro Win10 je totálně domršená. Skoro nikdo jí nepoužívá. Proto se MS podbízí cenou.