» Poradna » Ostatní

Minecraft server kopírovaní = obrana

Zdravím, chtěl bych se zeptat, slyšel jsem o tom že se dají stahovat zálohy cizích serverů, nejsem si tím jistý zda je to pravda protože žádný takový program neznám, ale pokud jo tak bych se chtěl zeptat zda se dá proti tomu nějak ubránit, prostě aby nikdo bez přístupu k serveru nemohl stahovat zálohy, nevím, zda je to pravda tak mě prosím neukamenujte! Děkuji!Předem děkuji za rady, typy a krásný zbytek dne.//Opraven "zaseknutý CapsLock".//

Odpovědi na otázku

Tak se zeptej toho, od koho jsi to slyšel.

to je ten problém že už je to delší dobu, takže nemám páru kdo mi to říkal, ale zkusím nějaké kámoše kteří mají také server

je to asi taková pravda jakože se ti někdo může nabourat do počítače přes facebook a podobný kokotiny. Je to nesmysl.

Napadá mně hloupý admin a špatně nastavený server, kde backup plugin MC serveru ukládá zálohy do složky, odkud publikuje http/https server. Z web serveru stáhne soubor každý, kdo uhodne cestu a jméno souboru. Plugin obvykle generuje názvy obsahující datum a čas...Když už chce admin stahovat zálohy přez http, je potřeba ukládat je do složky kam vidí proces PHP, ale ne http server, pak jde přez PHP CMS povolit přístup jen vybraným lidem.

Co ma Minecraft spolecneho s PHP?

MC se často dává na VPS s web serverem (PHP a SQL), aby bylo kam dát CMS s informacemi, mapou a podobně

OK, dik!

jenže ani tak na linuxu není root složka webserveru ta odkud se spouští server Minecraftu.. Tohle kdo si cíleně udělá tak si o malér přímo koleduje. Rozhodně to tam není povolený automaticky.

Jde o to co myslíš zálohou. Pokud opravdu myslíš kompletní zálohu serveru, tak to je prostě "soubor" a záleží kam ho umístíš. Pokud ho někde vystavíš volně ke stažení, tak se nediv že si ho tam někdo (i cizí) stáhne. Když ho dáš někam kam není přístup cizákům, tak ho nejspíš nedostane.Jenže pro kdejakýho kida je záloha i to, že si uloží mapu světa ze serveru. A to jde, pokud vím tak na to existoval mod (snad stále existuje), že lokálně ukládal svět, který se ti načetl ze serveru. Tedy to co jsi na serveru prošel, tak se ti ten save uložil i lokálně a pak sis to mohl načíst v singlu a třeba se podívat do míst kam jsi na serveru nemohl. A tomu nezabráníš.

já plánuji časem přejít na VPS tak proto jsem se ptal, a ano záloha není jen svět ale je to vše