Minecraft server +- 6000,-

Potřeboval bych poradit nebo alespoň nasměrovat kudy se vydat. Potřebuji rozjet minecraft server pro 16(max), pokud by to bylo možné tak teoreticky (2x16)32 lidí online. Server jako aplikace by běžel 2x ale ten jeden byl jednoduší, jen pro příležitostné pobavení. U hlavního by mohla byt nastavena vyšší priorita. Problém je s financováním, protože s kamarády jsme dali dohromady jen 6000. Za tuto cenu bych si představoval stroj, kde poběží minecraft server (nejlépe 2x - survival+creative), hamachi, něco pro správu(ovládání z webu) whitelistu a ip ze kterých se jde připojit, pod systémem ubuntu server. Plus je stabilní internet 40mb/15mb/20ms kdyby se něco pokazilo tak 20/10/20ms(speedtest) a napájení na minimálně rok zdarma. Hodně se mi libí miniPC, protože jsou skladná, ale nevím jak by procesory intel atom nesly delší zátěž kvůli nedostatečnému výkonu. Možná by to ani neutáhlo. Server už jsem zkoušel rozjet na starem pc s procesorem pentium 4 2.4 ale už při 5 hráčích šla zátěž ke 100%. Dokázal jsem rozběhat ubuntu server s minecraft server(em), hamachi, skripty pro zálohování, ssh a udělal jsem jednoduchý web pro komunikaci. Zatím jsem narazil jen na pár problémů, se kterými by určitě pomohl google. Ještě otázka na konec: dá se věřit výsledkům na http://www.cpubenchmark.net/ a má to velkou váhu pro serverové použití ?Každá dobrá rada drahá :) proto předem díky

Odpovědi na otázku

Není snadnější si server najmou se vším všudy?např zde http://www.mmhost.eu si ho můžeš objednat na rok a ještě ti zbyde a nemusíš řešit vůbec žádný hw, sw a ani net.

Taky jsem dřív řešil vlastní server, ale MC je tak neskutečně nanažraná a špatně optimalizovaná potvora, že lagoval i na dvouhádrovém Athlonu s 8 GB RAM. Zvolil jsem tedy raději hosting viz link a už se nestarám, jen hraju.