» Poradna » Programy

Minecraft nás odpojí, když odejde zakladatel mapy

Zdravíčko mám dotaz... S kamosama sme si stáhli na PS4ky minecraft docela nás to chytlo... Ale máme problém jeden s kamarádů založil mapu ale kdyz třeba později chce odejít musíme všecky protože nás to jinak všecky kopne zároveň s nim... Dá se nějak hrát aby jsme do toho světa mohli i my když bude offline? Protože to tam máme slušně a zrovna ten co to založil nehraje tak často jako my ostatní :D //"Napište titulek co nejpřesněji. Jen podle titulku se ostatní rozhodnou, jestli si váš dotaz přečtou.""Nepoužívejte v titulku žádné zvýrazňování – hvězdičky, opakované znaky atd."//

Odpovědi na otázku

Napište titulek co nejpřesněji. Jen podle titulku se ostatní rozhodnou, jestli si váš dotaz přečtou.Pište vždy jednoznačné titulky, nikoli pomozte, dotaz a podobné texty.Velká písmena používejte jen na začátku titulku a u vlastních jmen.Nepoužívejte v titulku žádné zvýrazňování – hvězdičky, opakované znaky atd.

Předpokládám, že potřebuješ nějaký hosting pro tu "mapu". Třeba Aternos, ten je zdarma, ale pokud chceš něco, co běží 24/7, musíš zaplatit.Podívej se třeba tady: https://www.bisecthosting.com/ nebo tady: https://freemcserver.net/

Nebo využít přímo službu Minecraft Realms, je to rovnou v menu hry. Není to zadarmo, ale několika kliknutími se dá založit server nebo server s namódovanou mapou/příběhem.

Pro PS4 je to problematické nelze použít obecné MC servery.Možností je přenést mapu, pokud to půjde, ke kamarádovi co je nejvíc online, nebo ochoten to nechat puštěné i když nehraje. V případě, že se vám líbí mapa (terén, rozložení apod.), mohlo by v případě, že nepůjde přenést ta rozehraná, stačit při vytvoření nové mapy použít její "semínko (Seed)" pro vytvoření stejné mapy.

Minecraft nabízí službu takzvaných Realm světů. Jsou to servery, které jedou na jejich strojích. Má to pár výhod, například to že zakladatel nemusí být vůbec online. Ale tato služba je zpoplatněna. Myslím že nějak 199kč měsíčně. https://www.minecraft.net/en-us/realms/realms-for-j...

A víš jistě že to funguje i pro PS4?

Co jsem četl na internetu, tak by to mělo fungovat crossplayem mezi všechny bedrock edice. Samozřejmě že by tazatel měl udělat ještě svůj vlastní malý research, jestli to v menu hry vůbec má.

No trošku jsem hledal, požadavkem je mít Playstation plus a nejspíš i MS účet.

S tím se bohužel musí při online hraní na Playstationu a Switchi bohužel počítat. Jedinou výjimku mají free to play tituly, u kterých není tato služba pro online hraní vyžadovaná. Případně pokud je Minecraft v PS Now, tak zde pokud vím také není nutné kupovat PS Plus.