» Poradna » Ostatní

Minecraft hosting

Dobrý den, chtěl bych se zeptat u jakého hostingu se nejvíce vyplatí hostovat minecraft server. Jednalo by se o Vanilla server pro cca 10 - 15 lidí. Chtěl bych něco, co by utáhlo render distance na alespoň na 12.

Odpovědi na otázku

lenochode daj si tu pracu a porovnaj si to! Napriklad na fakahede vanila server pre 10-15 ludi a 4 GB RAM stoji prenajom 500 Kc mesacne. Pokial si to ochotny zaplatit tak chod do toho, ostatne hostingy nepoznam.

Pro 10-15 lidí na Vanilla serveru bohatě stačí 1 GB RAM (udává se cca 20 MB na jednoho hráče plus nějaká režie serveru). Server s 1 GB RAM a neomezeným množstvím slotů tam nabízí za nějakých 120 korun měsíčně

Z jedneho minecraft webhostingu:Pro verzi 1.14 z důvodu špatné optimalizace a vysokých nároků doporučujeme 2 GB RAM a více! S nižší RAM je chod serveru problémový/nemožný.Mne je to osobne jedno, nech si to kazdy hra na com chce a kde chce, ale vzdy je lepsie mat rezervu. 20 MB na uzivatela je rozhodne malo. Su to nakoniec peniaze toho druheho, ktory vyhodi nakoniec v oknom, ale ked uz sa to deje tak nech z toho nieco ma...

sagavax má pravdu, nová verze 1.14 má v sobě chyb a opravy se dočkáme 1.14.1 a 1.14.2 zatím je to ale hodně náročné. Takže 4-6 GB RAM jsou na místě. Jak bylo řečeno Hosting FH tak ti nedoporučuji, je zbytečně drahý. Osobně ti můžu doporučit GameHosting.cz kvalitní hosting, kvalitní podpora, cena je levnější a hlavně čím déle máš server tím dostáváš věrnostní slevu a platíš ještě méně.