» Poradna » Ostatní

Minecraft hamachi server

Dobrý den, chtěl bych se zeptat.S kámošem jsme si založili MC server přes hamachi , ale nedá se mu tam připojit.Server jsem stáhl přímo z origo stránek MC, já se tam pripojim, ale on ne...Vzdycky když se tam snaží připojit, napíše mu to: io.netty.channel.abstractchannel$annotatedconnectexception: connection refused: no further information:Zkoušeli jsme i vypnout firewall, jenže ani to nepomohlo.Kámoš má warez já origo, ale to by vadit nemělo... Budu rád za každou radu, díky..

Odpovědi na otázku

vadi to. warez verzia funguje iba offline bez moznosti autentifikacie.

jak vidíš vadí, vlastní server jsem míval před lety (2011-12), v konfiguraci tam někde bylo nastavení ověřování účtu, dalo se to i vypnout, jak je to dnes nevím

Ano, mám to vyplé, tím to asi nebude....

Vypnul jsi na serveru online ověřování uživatelů? Defaultně to bývá zapnuté a pokud je to zapnuté, tak se tam žádný warez nepřipojí.

Ano, mám to nastavené na false...

V tom případě bude problém v tom síťovém spojení. Hamachi jsem spoustu let nepoužil ale pamatuji si že s tím bylo dost problémů. Jako první věc, tak musíš zkontrolovat že se oba dva vzájemně vidíte se zelenou ikonkou (doufám že se stále používají ty barevné puntíky u jmen). Pamatuji se, že když jedna strana toho druhého měla zeleného, ale opačně tam byl žlutý puntík tak to fungovalo prazvláštně, a spíš nefungovalo.Případně ten firewall to může blokovat, a hlavně dnes je firewall i součastí antivirového balíku a uživatel o tom ani neví. Nejlepší test je začít pingem. Pokud ping toho druhého počítače nefunguje, tak nejspíš nebude fungovat ani spojení na server. Nejprve teda vyřešit síťové spojení, aby vám mezi počítači fungoval ping a pak teprve řešit minecraft server.

Oba svítime zelene, potom vyzkoušíme i ten ping..

Dej v propeties server=tvaipzhamaci : nějak tak se to tam jmenuje

Server-ip=ipzhamachi

To už jsem tam měl...

Už to tam bylo..