» Poradna » Notebooky

Minecraft - malá FPS

Dobrý den ... mám takový problém u minecraftu že když hraji tak mi fps třeba klesnou klidně i k 50 FPS .... prostě se pohybují tak mezi 50 - 150 .... přitom si myslím že by mi to mělo jet lépe .... herní notebook od MSIgrafika : GTX 1060 6gbRAM : 8gbprocesor : Intel core i7 7700hqdíky předem.

Odpovědi na otázku

zkusil bych zapnout V-Syncustálí to na 60. když ti to jde až na 150 jen mrháš životností grafiky

ale ono se to občas i zasekává .. potřeboval bych poradit jak udělat ty fps větší

Snížit grafické detaily, nebo pořídit silnější hardware.

To je u minecraftu normální, že dropuje. Ta hra je hodně náročná na proceosor, proto když budeš někde, kde je více objektů, tak budeš mít prostě míň fps. Navíc ten procesor co máš není zrovná žádný supervýkonný.

Pokud hraje single, tak to má snad chybu v ntb, protože já když zkusil minecraft na ntb (i5-7300HQ, gtx 950M, 8gb ram, HDD) tak mi snad FPS nedroply pod 100 FPS s Optifinem. A to jsem nechal nastavení normálně na fancy, vše on, Resourcepack nějaký 128x128.Pokud hraje multiplayer, tak ty servery v dnešní době jsou celkem málo optimalizované + hraje tam dost lidí. -i mně na lobby třeba největšího serveru Hypixelu dropují FPS pod 60 na stolním pc (R5 1600x, rx580 8gb, v mc 4GB ram). Ale minecraft nehraju, tak je mi to šumák :D V Csku mám v přes 200, v GTA na max 60+, Odyssey 50+. :D Což ale nechápu, jak mi mohou dropnout pod 60, když daleko náročnější hry táhnu v pohodě...Asi AMDčku Java nesedí, nevím.

Hraješ na nějakém multiplayer serveru? Nebo single?Nemáš náhodou minecraft spuštěn na integrované GPU?Máš v Minecraftu povoleno více RAM ? (alespoň 3GB)