» Poradna » Programy

Min a max hodnota

Dobrý den. Učím se v C# a vůbec netuším jak tohle mám udělat. Na vstupu zadám třeba 5 čísel a program mi vypíše z nich které je nejmenši a které největší. Chtěl bych to udělat pomocí for cyklu a podmínek. Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

A co to celé zdefragmentovat? Jak už se teda ptáš na pc poradně!

Pouzij dve promenne. V jedne budes mit nejvetsi hodnotu jakou jsi zatim potkal, v druhe nejmensi. Na zacatku hodnoty obou nastav na prvni zadane cislo. Potom po zadani kazdeho dalsiho cisla zkotroluj jestli neni vetsi nez dosavadni maximum nebo mensi nez dosavatni minimum. Pokud ano, uprav jednu z promennych.Na konci budes mit v tech dvou promennych minimum a maximum zadanych cisel.

Dík už to mám.

Udělej si proměnnou pro číslo do které vlož první číslo z pole těch 5 čísel. Pak udělej cyklus, který projde tolikrát, kolik máš v poli čísel. V cyklu kontroluj, zda proměnná > číslo[i]. Pokud bude, do proměnné si ulož číslo. Tím získáš nejnižší číslo. S nejvyšším to bude naopak.