» Poradna » Programy

Mikrověž

Dobrý den.Potřeboval bych poradit,chtěl bych si pořídit mikro (minivěž) v Hifi třídě (není podmínkou) s kvalitním věmovým poslechem.
Požadavky bych měl,přehrávání (všech tipů) CD + DVD a kazetovou mechaniku, odjímatelné repro, vstup nebo výstup pro jiné zařízení (např. TV ....).. Nejraději výrobce Panasonic nebo Piooner (není podmínkou),cena do 10 tisíc
Omlouvam se za nepřesnou formulaci,jsem neznalý v multimédiich.
Děkuji Všem za pomoc a radu.

Odpovědi na otázku

Na kazetovou mechaniku zapomen (pokud opravdu myslis magneticke pasky). To uz dnes zadny poradny pristroj mit nebude. A neco historickeho zase nebude mit moderni funkce a pripojky.
Napriklad CMT-DH70SWR (Sony) je zhruba v te relaci a je dost slusna.
A pokud je nutny ten magnetofon, tak koupit samostatny (starsi?) tapedeck a pripojit externe.

Děkuji za nápovědu,to Sony nevypadá špatně a dizajnově se též zamlouvá.A jak je to s propojením třeba s TV nebo s DVD?
Kazetovou mechaniku jsem chtěl protože mám asi na 300 kazet s 40ti letou historii.
Doposud jsem užíval minivěž Panasonic SA-PM 17,tam odešla CD mechanika a žadný ani autorizovaný servis to nechce opravit (spíš by oprava vyšla dráž než nové zařízení.
Ještě jednou děkuji

Priznam se, ze nerozumim presne, na co se ptas. Jake propojeni s TV/DVD? K TV samozrejme lze pripojit pres HDMI. Nebo myslis snad pouziti mikrosystemu jako "domaci kino"? Cili zvuk z TV a DVD by sel pres tento mikrosystem? Nechces tedy spis rovnou koupit nejaky normalni domaci kino system? Delaji se i ve 2.1 konfiguracich. Propojovani s DVD prehravacem (pokud jsi myslel toto) nema moc logiku, protoze tento mikrosystem je zaroven DVD prehravac. Ledabys mel nejaky opravdu kvalitni DVD prehravac, aby to stalo za to. Ale k tomu bys asi zase nekupoval mikrosystem za par tisic. :)
V zasade to propojit k TV lze i zde. Pokud ma TV analogovy audiovystup, propojis ho s audio vstupem ve vezi, je jeden vzadu (cinch) a jeden vpredu (jack).
S tema kazetama - to uz bys davno mel mit v nejake digitalni podobe. Dovolim si odhadnout, ze kvalita zvuku z tech pasek stoji beztak za starou belu. Jestli je to nejaka normalni muzika, neni problem to dnes sehnat treba na internetu (pravdepodobne v mnohonasobne vyssi kvalite). Jestli jsou to nejake soukrome nahravky, zdigitalizovat pomoci PC napriklad. Drzet se dnes audiokazet je opravdu tristni.
Jo a neni zac. :)

Doporušil bych Ti LG FB163 a když si přečteš článek z odkazu, pochopíš hned proč
http://technet.idnes.cz/zvukovy-mag-mark-levinson... ...

Promin, ale to je takova klasicka ujeta celebrita, tyhle reci se nedaji brat moc vazne. Nijak neshazuji, co v audio svete dokazal, ale "z cd me boli hlava"? :D Ty reklamni reci okolo LG? To snad ne.
Jinak nic proti FB rade, i kdyz dnes uz se FB163 nedela, pokud vim, byla nahrazena FB164.
Je to prece jen o neco mene vybavene, zadny digitalni vystup. V dnesni dobe mi HDMI u podobnych zarizeni prijde jako standard. Take jsem videl par stiznosti na DO a ty USB funkce, ale mozna to neni dulezite. Zvuk z toho jde kazdopadne dobry. Z te Sony ovsem take. :)

Jistě, já respektuji Tvůj názor a pohled na věc K čemu mi bude HDMI u mikrověže opravdu netuším, ale je pravda že když tam bude, nebude mi to nijak vadit A víš jak to dneska je, Sony je v pozici kdy si může ty recenze a reklamu zaplatit, já dám raději na to co sám slyším a uvažuji v dimenzi poměr výkon / cena .... a nezlob se, od doby řady Esprit, snad ani o Sony nechci šíst, natož jejich aparáty poslouchat

K cemu HDMI? Mno, jaksi to prehrava DVD filmy, ze ano. :) Ono uz dnes je ten termin "mikrosystem" trochu zavadejici. Pouziva se to na vsechno mozne.
V zadnem pripade jsem nechtel zakladat na flame, snad to tak nevyznelo. Levinson (aktualne placen LG) chvali svoje produkty, to je logicke, v leccems ovsem desive prehani.
Dale ma kazdy trochu jine zkusenosti s jinymi produkty v ruznych konfiguracich, pricemz jeste "kvalitni zvuk" znamena pro kazdeho neco jineho. O tom se fakt prit nehodlam. OP, hadam, zady audiofil neni, takze z tohoto hlediska to asi brat nemusime a doporuceny produkt by myslim udelal dobrou sluzbu. Treba poupravime, jestli se jeste konkretneji vyjadri, co vlastne potrebuje. :)

Nesouhlasím, ale naprosto ctím a respektuji Váš názor

Jo a taky ta LG snad ani nema zadni audio vstup, jestli si dobre vzpominam. To by byla hruba nevyhoda.

Hele, mkro, mini a všelijaké ty jiné věže jsou na hraní, je to prostě hračka pro lidi co to až tak moc neberou vážně tu hudbu, takže nemůžeš čekat highendové vybavení .... ta LG má implementovaný Burwen Bobcat, takže i ty hovadismy ve formě mp3 jsou jakž takž poslouchatelné, ale jak říkám, je to věc názoru a nezakládejme nový flame

Pánové,moc děkuji za vaše názory,nečekal jsem že rozpoutám takovou debatu,nic méně jako laik rozumím vašim názorum napůl,nechci věž na hraní (jak tu zazněl názor) ale mít uspokojivý vjem z přehrání CD,DVD.Popříadě jsem si myslel (jako laik) občas pustit zvuk z TV (přes věž do bedýnek)
Vím že věm z poslechu je muže byt u z cela kvalitního hudebniho sluchu (neříkám že jej mám zcela kvalitní ale něco dokážu rozpoznat.
Mužete prosím poradit konkrétní značky (sestavy)?
Děkuji

No a nebude tedy lepsi nejake male domaci kino? Neco jako LG HB45E, aby se nereklo, ze nadrzuju nejake znacce? :) Mas v tom rovnou bluray prehravac, pokud te takova vec zajima.
Pustit zvuk z TV - tim tedy myslis pri nejakem normalnim TV vysilani poustet zvuk pres ty externi bedny, ano?

5h1nj1, Možná že ano,proto se obracím na Vás o radu.
Pokud bude přehrávání a poslech lepší než z m.věže,budu raději. S tou TV jsi mne pochopil dobře.

Co třeba rovnou nějaké multimediacenter ? Řekněme ( abychom mohli pokračovat v případné diskusi ) toto ?
http://www.xtreamer.cz/spec.html...

A jak na tom přehraje ty audiokazety?

Nijak, tazatel pochopí že doba, kdy vznáší dotaz je trošku jiná, než kdy pořídil audiokazetu

Co třeba tohle? : http://elektro.aukro.cz/item1379096703_jvc_exp_1_... ...

Bez urážky .... do použitých šunek bych při dnešních cenách asi fakt nešel

Ale i přesto se dají koupit i skvosty

A nebo: http://elektro.aukro.cz/item1379478020_mikro_vez_... ...
Akorát tu kazetu vyřešit třeba nějakým walkmanem...

Nezloob

Já žasnu nad tím,jakou diskuzi jsem rozpoutal.
Ale teť vážně chlapi,chtěl bych od Vás (jestli to jde)konkrétní tip,radu.Z diskuze jsem pochopil,že s audiokazetama se mohu rozloučit, ano já tento názor respektuji (protože jako laik jsem zaspal dobu,připouštím a to vyřeším jinak). U ostatních podmínek zůstávám..
S názorem (který tu padl,pořídit si nějaké malé domácí kino taky souhlasím (pokud by se věm z poslech o něco zlepšil),poraďte mi prosím.
Nechci nic z druhé ruky.
Děkuji Vám za další názory.

Jasne, tak davej taky nejakou zpetnou vazbu. :)
Navrhl jsem pomerne slusne domaci kino (to LG). Prostudoval jsi to? Co se ti na tom libi/nelibi? Chces neco levnejsiho? Lepsiho? Jine funkce?

Ten aparát neznám, neslyšel jsem ho, ale za takřka 8 tisíc, koupit něco, čemu shopy říkají domácí kino a je to pouze v 2.1 kanále .... se mi zdá trošku silné kafe, co ?

He? LG HB45E je vitez testu EISA jako nejlepsi evropsky kompaktni system pro domaci kino roku 2010. Ma mnohem lepsi zvuk nez drtiva vetsina 5.1 systemu v teto relaci. Plus ten bluray a spousta modernich funkci (prehrava MKV v HD z ext.NTFS a podobne).
Jestli chces radeji 5.1 kino, tak to musis rict. Zacinal jsi u stereo veze, takze to tusit nemuzeme. Poustet jsi do toho chtel zvuk z TV vysilani, ktery stoji za houby a neni vetsinou prostorovy, cili to moc smysl nemelo.
Pokud spis chces poustet filmy z DVD/BR a chces mit prostorovy zvuk, podivame se po necem 5.1, ale nejdriv fakt upresni ty pozadavky. Rad pomohu a poradim, ale tohle je strileni naslepo a ztrata casu.

No bacha, já nic nechci, já jen diskutuji Z mikrověží a podobných srand už jsem já dávno vyrostl Co se EISA týká, to nemíním vůbec komentovat, to je porota ve které sedí lidé, takže výsledek je relevantní asi jako volby do zastupitelstva Já mám hudbu rád, takže jsem si pořídil už trošku sofistikovanější aparát než-li je mikrověž
Já nevím jestli chtěl tazatel 5.1 nebo 2.1, já jen tvrdím že už samotný termín DOMÁCÍ KINO ve 2.1 provedení, je mi podezřelý a za ty peníze ? To opravdu né

5h1nj1 | Justin B Jasný,a chápu,to LG jsem viděl do vzhledu by se mi zamlouvalo (už kvůli prostoru v bytě 20m2). technickým parametrům jako laik moc nehovim,jak jsem se již zmínil byl bych pro to navrhované malé dom. kino,kda by se dalo přehrávat jak CD tak i DVD,vím že zvuk z TV není tak kvalitní (což sami říkáte) ale aspoň něco.Jako laik nejsem si jist ani v tom co to je (kino 5.1nebo 2,1),tuším že to bude asi v počtu reproduktorů).
Navíc jsem si pořídil novou TV s HD rozlišením Panasonic TX -L 32S20. Kabelový signál s videorekordérem Kaon KCF-B3000HCO. To jen tak naokraj aby jste měli představu mích daných možnostech.
Buť to malý dom. kino nebo ta věž.
Děkuji.

Jasny, navrhnul jsem neco k obemu, prozkoumej, projdi si recenze, kdyz se ti bude chtit, popremyslej.
Pokud ti jde primarne o poslech hudby, doporucoval bych kvalitni stereo, nebo 2.1. Poslouchat muziku na 5.1 kinu byva casto o nicem. Zvlast na necem v teto cenove relaci.
Treba jeste nekdo neco navrhne. BTW, tohle tema by mozna lepe zapadlo do fora na avmanii:
http://forum.avmania.e15.cz/...

Jezis, promin, moc se omlouvam, ja si te spletl s OPem, Justine, nejak jsem se nevyspal a spletly se mi jmena. Jinak, EISA ceny udili opravdu profesionalove, kteri se v oboru orientuji velmi dobre, o tom zadna. Coz neznamena, ze budou vyhovovat kazdemu, to je jasne. Pouzivaji se objektivni, obecna kriteria, nikoliv tva individualni. ;)
A o tom LG "kinu" se doporucuji lepe poinformovat. :)

5h1nj1. Omlouvám se ale nějak jsem ti v poslednim příspěvku neporozuměl Jork.

Tak jasnéé Ono není kumšt z toho množství výrobků v jednotlivých kategoriích vybrat to co opravdu za něco stojí Akorát si nejsem jist jestli není vybrán vždy právě ten kdo "si zaplatil" .... což když se tak někdy dívám na vítězné komponenty skutečně stojí za zamyšlení. Vzásadě je mi to ale naprosto jedno, já coby technokrat se zaměřím na parametry, design ale hlavně, hlavně na zvuk a pokud to neslyším, nesoudím .... a už né vůbec podle nějakých testů

Trochu chapu ten pristup, ale na druhou stranu, nikdo nema sanci si poslechnout a vyzkouset VSECHNO! Od toho tu prave mame ty recenze, uzivatelska hodnoceni, fora a podobne. Jasne, ze je sem tam neco zaplacene, ale clovek uz ma vyhlednute, kde se da co vycist, recenzenti casto priznavaji, ze proste musi dat vysokou znamku, jinak jim nikdo neda nic na otestovani, ale snazi se skutecne ohodnoceni proste popsat v textu. Neni to idealni stav, ale nezijeme v idealnim svete, ze jo. Pokud se tim trochu clovek zabyva, proste mu nezbyde nic jineho, nez se na ty recenze obracet. Tech vyrobku jsou dnes hrozna kvanta. Nikdo v branzi si nemuze dovolit nevedet nic o A/V vyrobcich, ktere osobne neslysel/nevidel. :)
No a pak tu mame odlisnosti v narocich. Jasne, sam mam kvalitni receiver a k nemu pripojene bedny udelane rucne, aby za neco staly, ale to rozhodne neni reseni pro kazdeho. Pro nekoho je naprosto idealni nejake to lacine all-in-one kino.

2Jork: Cemu konkretne jsi neporozumel?

2/ citace:
"EISA ceny udili opravdu profesionalove, kteri se v oboru orientuji velmi dobre, o tom zadna. Coz neznamena, ze budou vyhovovat kazdemu, to je jasne. Pouzivaji se objektivni, obecna kriteria, nikoliv tva individualni. ;)"

Tomu jsem neporozuměl ale pak jsem pochopil že to asi nepatřilo mě.

Ano respektuji tvůj názor,odborníka,já chtěl jenom jako naprostý laik poradit co si pořídit z Vašich návrhů bych si po přeštení recenzí vybral a pořídil si něco, měl bych jistotu v tom že mi poradili odborníci a nevybíral jsem to sám jako laik,své požadavky jsem napsal nevím už jak se lépe vycedit
Zatím mám v tipech JVC EX-AK1, Philips MCD716, Onkyo CS-V645B, Yamaha E-730 BB.
Rád bych slyšel (pokud máš čas) tvůj názor,Děkuji

Ty JVC a Philips bych hned vyloučil .... osobně bych bral asi to Onkyo, s jejich aparátky mám nějaké zkušenosti a vždycky se mi zdály skvělé, ta ty peníze

Díky,hodně jsi mi pomohl,také jsem si to myslel,ještě nají k.obchod kam bych si to šel omrknout a poslechnout,nechtěl bych jít přes internet. (Praha)

Pohledej po netu, dost bych se divil kdybys v Praze nenašel kvelb kde budeš mít možnost poslechnout a nechat si předvést ..

JVC a Philips ne. S tou Yamahou bys asi neudelal uplne spatne. Onkyo v pohodě. Kdyby ti snad zbyly penize na Onkyo LS-V501, nebo neco takoveho, tim lepe. :)
Osobne bych porad nezavrhoval to vyse zminene LG. Moznost toho bluray mi prijde dnes velmi zajimava.
A jeste me tak napada Pioneer DCS-FS303 treba. Slusna vec za slusne penize.
Pozor na osobni poslech nekde. Reprodukce HODNE zavisi na okolnich podminkach - poslechovych prostorach. Doma to muze znit uplne jinak.

Moc děkuji, Onkyo LS-V501 se mi líbí,přečtu recenze a co půjde tak vy poslechnu,je mi jasné že při předvádění v prodejně může být vjem poslachu někde jinde než v místnosti 20m2.
Děkuji ti za snahu,kdybys na něco ještě přišel,dej vědít,mám čas na výběr měsíc určitě nechci uspěchat,díky

Ahoj,
kápnul jsem na tuto diskuzi při pátrání po info o HB45E. Už je sice tato diskuze pasé, ale možná se někdo ozve...

Mám problém, že se mi nedaří dostat zvuk z plazma LG TV (42PG6000) do dom.kina HB45E přes optický kabel. Jedno kino jsem už reklamoval, vrátili peníze, že je neopravitelné a jiné skladem nemají (Mall.cz), tak jsem dnes koupil druhé (Datart) - a totéž...

Na TV byl kouknout technik LG, prý je ok. Tak teď už fakt nevím ((
Všechny návody, manuály, diskuze zatím selhaly... ((

Netušíte někdo? Nemáte zkušenost? Pleeeeaseeee....

s touto micro vezou som spokojny

http://hi-fi-systemy.heureka.sk/philips-mcm205/...

Tak to je prece jenom uplne v jine kategorii, nez veci, o kterych se bavime.
Pochopitelne muze staci velmi nenarocnemu posluchaci.

Jaké máš zkušenosti a jaké požadavky?
Budeš si to přehrávat doma nebo pro více posluchačů?
Teď IMHO probíhá revoluce - pásky na cívkách jsou v muzeích, desky - no u fajnšmekrů, CC kazety byly od začátku určené pro nenáročné posluchače (a pak to stálo hodně úsilí, aby se kvalitou přiblížily páskům na cívkách), CD odcházejí ze scény dějin, MP3 se zatím drží.
Nebylo by pro tebe vhodné počitadlo a nějaký vehement co umí přehrávat kazety do MP3? A pro běžné použití nějaký MP3 přehrávač?

Yarda Požadavky jsem popsal výše,opustil jsem od požadavku mg.mechaniky (to nějak vyřeším s kazetama)

Jasný,a chápu,to LG jsem viděl do vzhledu by se mi zamlouvalo (už kvůli prostoru v bytě 20m2). technickým parametrům jako laik moc nehovim,jak jsem se již zmínil byl bych pro to navrhované malé dom. kino,kda by se dalo přehrávat jak CD tak i DVD,vím že zvuk z TV není tak kvalitní (což sami říkáte) ale aspoň něco.Jako laik nejsem si jist ani v tom co to je (kino 5.1nebo 2,1),tuším že to bude asi v počtu reproduktorů).
Navíc jsem si pořídil novou TV s HD rozlišením Panasonic TX -L 32S20. Kabelový signál s videorekordérem Kaon KCF-B3000HCO. To jen tak naokraj aby jste měli představu mích daných možnostech.
Buť to malý dom. kino nebo ta věž.

Jenom abych ujasnil, co je "kino".
Ono se to v dnesni dobe tak prolina, ze uz ty hranice vubec nejsou jasne. Driv to bylo jednoduche, vez s cd/paskou byla na muziku a VHS/DVD pristroj na video. Dnes veze normalne umi prehravat video a spoustu dalsich veci, takze rozdeleni vyplyva spis ze zpusobu pouziti. Veze (minisystemy, mikrosystemy) jsou kompaktni zarizeni, urcena pro umisteni nekam do police, nezabirajici prilis mista, primarne pro samostatny provoz.

Domaci kino je system primarne urceny pro prehravani videa zpusobem, navozujicim pocit skutecneho kina. Urcen je tedy pro pripojeni k zobrazovaci (TV, projektor), pripadne se tak rika uz kompletni sestave - zakladni jednotka + reprosystem + zobrazovac. Na poctu reproduktoru nezalezi, receiver + DVD + stereo sloupy + plasma je taky domaci kino, ale casteji se setkavame s vetsim poctem reproduktoru - 5.1, 7.1 a podobne. Neni to ovsem ten urcujici faktor.

Veze take casteji obsahuji tuner - radio, ale to mi neprijde jako rozhodujici rozdil.

Rozepsal jsi to přímo akademicky Myslím že poouhé konstatování, že pokud to nemá system 5.1, tak to nemá s kinem nic společného a pokud to má 2.1 a prodejce to vydává za kino, tak je prostě buď blbec, nebo podvodník Od toho se odvíjí všechno ostatní

Prosím,má někdo zkušenost s DVD-Receiverem DR-H300p + repro LS-W300? Prosím o info s poslechem hudby a až v druhé řadě s přehráváním filmů?
Přehonotil jsem své požadavky, v záloze mám stále ještě Onkyo CS-V645 a Onkyo LS-V501.Prosím o informaci Vaší zkušenosti (čemu dát přednost).Děkuji Všem.

Jestli to maji byt Teacy, tak konkretni zkusenosti nemam, protoze Teacum se uz delsi dobu snazim radeji vyhybat, ale DR-H300p ma klasicky vystup na stereo 4ohm repro, jenze LS-W300 jsou nejake aktivni repro, co maji uz zesilovac v subwooferu, nebo tak nejak? To by byla "mirne" nevhodna kombinace, ne? :) Ale mozna se pletu, nikde kolem sebe jsem to nevidel.
LS-V501 FTW! :)

Já bych souhlasil, je to taková kombinace ala sbiraniko.
Když uvážím tu cenu, tedy cca 10 tis. + 6 tis. a vzásadě nedostanu nic jiného než stereo přehrávající DVD, tak to už bych spíše volil variantu B ...
Například : DVD / SACD / DVD-Audio Player - http://www.avemax.cz/cz/internetovy_obchod/dvd... ... cca 7000,-
Receiver - http://www.avemax.cz/cz/internetovy_obchod/rec... ... všechny možné funkce a hlavně předpříprava pro 5.1 domácí kino cca 6300,-
Dohromady 13 300,- a do oněch šestnácti tisíc si prostě "prozatím" pořídíš nějaké ty regálovky a časem pořídíš efektovky a subwoofer, tohle mi přijde rozumnější řešení, ale samozřejmě každého věc že

Děkuji za Váš názor,ONKYO DV-SP506 vypadá dobře ale do malého bytu o 20m2 by to bylo asi dost velký.Asi mi nezbude nic jiného než se rozhodnout mezi Onkyo CS V645 nebo Onkyo LS-V501, (potíž je ale v tom že posledně zmiňovaná značka se už těžko shání už není ani ve výprodeji.

Tak se podívej po něčem od ONKYO co se právě prodává. Tam moc velké rozdíly nebudou, na těch mikrověžích nic moc nevymyslíš, ten vývoj je spíše otázka designu