» Poradna » Počítačové sítě

Mikrotik WiFi klient problém

Zdravím, snažím se vytvořit AP klienta pro 2 klientské zařízení pomocí mikrotiku (RB433). Jako vysílač je použit RB433AH. Wifi běží na 2.4GHz (b/g/n), 20MHz, fr. 2452, WPA2-PSK, AES/TKIP. Bohužel se mi to nedaří. Heslo i zabezpečení je samozřejmě shodné. Zkoušel jsem jak různé návody z internetu (https://www.i4wifi.cz/cs/faq/338-jak-vytvorit-t... včetně fóra mikrotiku) - bohužel se zařízení podle ničeho nedaří připojit. Nakonec se mi povedlo připojit přes zadání parametrů v záložce connect list. Spojení sice funguje (ping z mikrotiku na bránu ok), ale nelze přes spoj přenést žádná data (ze zařízení na ethernetu na bránu - ping kaput). Bridge mám nastavený - wlan i ethernet ve stejném bridgi. Neví někdo, co s tím? Předem díky za rady

Odpovědi na otázku

Takhle tezko soudit, chtelo by to videt konfiguraci (samozrejme bez hesel). Pokud jsi pripojeny a funguje ping na branu, tak mne napada:* Jake jsou adresy brany a tech dvou PC, ktere se snazis pripojit?* nemas na tom Mikrotiku nejaky firewall (muze byt i na bridge)* jak vypadaji ARP tabulky na Mikrotiku a tech dvou PC?

Když jsem tohle potřeboval já tak jsem to myslím nastavil přes QuickSet na režim CPE a zadal údaje pro připojení k wifi, nastavil mód bridge a bylo hotovo.

Díky za radu. Pomohlo to a už všechno funguje