» Poradna » Počítačové sítě

Mikrotik RB960PGS + UBIQUITI PowerBeam PBE-M5-400, bude fungovat PoE?

Ahojda mam Mikrotik http://www.mikrotik.cz/S-krytem-a-do-racku/hEX-P... a na strese https://www.i4wifi.cz/Ubiquiti-NS-Bullet/AirMAX... ten Mikrotik ma na WANu PoE in, premyslim ether1 (wan) prehodit na ether5 PoE out. Mtik ma vystupni napajeni 24V ten Ubiquiti ma napajeni 24V 0,5A, myslite si ze to pujde jednoduse? Nemuzu momentalne laborovat s netem, potrebuju to prepojit a aby to jelo. Myslite si ze to pojede?//"Napište titulek co nejpřesněji. Jen podle titulku se ostatní rozhodnou, jestli si váš dotaz přečtou."//

Odpovědi na otázku

Fungovat bude. MikroTik musíš napájet 24V DC buď přes jack nebo přes PoE na 1 portu. UBNT napájet z MikroTiku přes PoE z portu 2-5.

Pozor, pokial viem UBNT ma iny standard PoE,uz sa to tu parkrat rozoberalo...

No na napajeni Ubiquiti mam toto https://www.mironet.cz/ubiquiti-poe-2412w-poe-ad... 24V 0,5A, na Mtiku mam adapter jack 24V 2.5A takze by to melo zvladat. Vcera jsem nemel cas. No v QuickSetup nemam u WAN na vyber Ether5 jen Ether1 a SFP. Tak jsem to zamenil v zalozce PPP mam PPPoE vytaceni na WANu. Dnes vyzkousim.

Jj to mas dobre, ja len viem, ze napriklad z bezneho Cisco Catalystu, ked zapojis UBNT, tak to nefunguje. Kolega sa tak obabral, nakoniec musel kupit presne to, co pises.

Tak nastavil jsem na ether5 prihlasovaci udaje nastavil nove PPPoE, priradil k ether5. prepojiljsem z PoE injektoru do Mtiku rosvitila se cervena, oranzova a do 15s najelo hodnoty z vinboxuPoE Out Status powered onPoE Out Current 163 mAPoE Out Voltage 24.7 VPoE Out Power 4.0 Wtakze docela dobre. Jen me smoli ze v Quick Setup mi to ted dela paseku. je tam jen SFP a eth1 a pise diskonected ve statusu. Neprisel jsem na to jak v tom QS nastavit to nastaveni na Ether5 a mit tam status. jako IP maska brana DNS atd