» Poradna » Počítačové sítě

Mikrotik IPsec VPN separátně s UPC modemem

Ahoj,mám doma mikrotik, který má jen 100Mb/s ethernetové porty. Internet mám doma od UPC 300Mb/s. Potřeboval bych aby mi mikrotik dělal jen L2TP/IPsec VPNku (chtěl bych do VPN přistupovat z iPhonu - ten podporuje jen tyto zabezpečenější protokoly), ale když doma něco stahnu, aby to jelo těch 300Mb/s a nebylo to omezeno mikrotikem. Když přesměruji na modemu od UPC porty pro protokoly zabezpečeného VPN připojení tak tím nejspíš problém nevyřeším. Je tedy nějaký způsob jak připojit mikrotik jen k účelu VPN tunelu, abych nemusel probridgovávat modem a kupovat 1Gb mikrotik?Modem od UPC je připojen koaxialnim kabelem ze zdi, model: technicolor tc7200Mikrotik: RB433AHDěkuji

Odpovědi na otázku

No, to přesměrování portů, případně přemístění celého mikrotiku do DMZ, pokud to modem umí, by právě stačit mělo. A pak už jen správně nastavenej mikrotik v roli VPN koncentrátoru.

Pokud máš veřejnou IP, tak stačí opravdu jen nasměrovat dané porty :)

Děkuji moc za odpovědPokud to tedy dobře chápu tak stačí připojit jeden modem z modemu do mikrotiku a zbytek nastavit

Pokud myslíš jeden LAN port z modemu propojit s Mikrotikem, pak ano.V modemu může někde být položka VPN pass through, pokud tam je, povol příslušný typ VPN.

Našel jsem tam toto (viz odkaz na screenshot):https://ctrlv.cz/9oBYTo by asi mohlo být ono