» Poradna » Počítačové sítě

Mikrotik hAp - SMB

Dobrý večer, vie mi niekto poradiť s nastavením samby v mikrotiku od o2? rád by som tam pripojil 500GB Harddisk. Naformátujem ho na ext3 uložím a prejdem sem: https://prnt.sc/qk2eji Nastavil som to takto: https://prnt.sc/qk2f2bNo SMB nevidím, neviem sa na to pripojiť. Vie mi niekto pomoct? Vďaka

Odpovědi na otázku

Že ho nevidíš, ničemu nevadí. Já ho taky "nevidím", ale připojit se k němu pomocí úplné cesty bez problémů jde.\\192.168.88.1\DISK(nebo pokud máš na Mikrotiku od O2 jinou IP-adresu, tak použiješ ji.)

Respektive můžeš napsat \\192.168.88.1\ a klikneš na procházet, bude to chtít jméno a heslo a pak teprve "uvidíš" sdílené složky a budeš jimi moci listovat.

Jo a chybí mi screenshot, ve kterém bys Sambě nadefinoval uživatele a heslo.U mne ve Winboxu se to dělá v menu IP / SMB a tam kliknout na Users, ty ale jedeš ve Webfigu upraveném (silně očesaném) od O2, takže tam nevím.

Užívateľa mám svojho na mazanie a ukladanie veci, guesta na read-only