» Poradna » Počítačové sítě

Mikrotik 951 l4 + Samsung printer

Ahoj, mám doma tento Mikrotik https://www.i4wifi.cz/MikroTik-RouterBoardy/S-k... a včera jsem si koupil tiskárna Samsung m2070W s úmyslem, nasdílet jí do sítě pro připojení PC přes LAN a NTB přes WLAN a nějako se mi to nedaří. Funguje je mi tisk přes USB a i přes Wifi, kterou má tiskárna zabudovanou v sobě, ale s routerem se mi to zatím nedokázalo spárovat. Můžete mi prosím poradit? Díky

Odpovědi na otázku

Zacni tym, ze budes postupovat podla navodu na pouzitie. Moznosti pripojenia a postup nastavenia je tam popisany.

Už jsem pokročil, problém je v tom, že když mám nezabezpečenou wifi, tak se tiskárna dostane na router. Problém bude v tom. Moc nechápu když tiskárna má tyto specifikace .Ověřování: Open System, Shared Key, WPA Personal, WPA2 Personal (PSK)Šifrování: WEP64, WEP128, TKIP, AESPoradíte mi, jaké mám dát zabezpečení?

Normálně mám toto nastavení zabezpečení https://prnt.sc/iyigj6

zkus pouzit wpa psk + wpa2 psk misto eap

hele ale ted uz nejak nechapu, jak se to snazis zapojit...spravne by to asi melo byt: pc do lan, nb pripojeny na wifi mikrotiku, tiskarna take na wifi mikrotiku. tiskarnu pak najdes jako sitovou, treba podle pridelene ip adresy. jo a samozrejme musis mit na mikrotiku lan porty a wlan ve stejnem bridgi.

Ano, Jak to říkáš, tak to myslím, Lan a WLAN mám ve stejném Bridgi. Jde o to, že se tiskárna při šifrování WPA2 k routeru ani nedostane, protože jí to sestřelí...Když je router otevřený, tak se tiskárna připojí a vše to funguje

odskrtni jeste ty tkip, nech tam jen aes. kanal zkus radeji nejaky do 11 a na zkousku jen bg

Už to funguje... Posílám screen... https://prnt.sc/iympvjAle skenování z tiskárny, že příjdu k tiskárně a dám tam ,,Tisknout do PC", tak tam jsou PC jenom v LAN, nejsou tam NTB pro WLAN

to bych spis videl ze to bude delat firewall na notebooku na wifi. na mikrotiku mas na wifi wireless predpokladam zatrzeno 'default forward'? a v pravidlech firewallu mikrotiku predpokladam nemas nic, co by to mohlo zakazovat?

Vyskusaj bezdratovo pripojit tlaciaren ked je blizsie k Mkt. Signal -70dBm je dost malo. Ono totiz Mkt ukazuje signal o 10dB silnejsi ako ma klient (tlaciaren) a signal -80dbm a menej uz moze robit problemy ak mas okolo seba cudzie siete. Zmena kanalu moze pomoct ako radi kolega vyssie.

Nechápu, že i když od samého začátku víš, že budeš provozovat multifunkci v síti, tak nekoupíš opravdovou síťovou multifunkci. Zatím se mi nepodařilo zprovoznit zejména skenování přes wifi s alespoň 99% jistotou, že to bude fungovat. Zkoušel jsem různé typy od různých výrobců a nikdy to nebylo spolehlivé a rychlé.

Kupoval jsem to pro studentské účely... Takže tak...