» Poradna » Počítačové sítě

Mikrotik - Smart TV, jiná VLAN

Zdravím, mám v Mikrotik routeru 2 VLANy - jeden pro sebe (ethernet + WiFi - 192.168.0) a druhý pro ostatní (pomalejší, oddělená WiFi - 192.168.1).Mám Smart TV na WiFi na hlavní VLAN (0) a potřebuju, aby se na ni připojili i z druhé WiFi (1).Mám stejným způsobem nastavenou tiskárnu a tam stačilo jen ve firewallu nastavit 2 pravidla (tam a zpátky mezi podsítěmi), ale tohle mi bohužel nefunguje pro Smart TV. Aplikace k TV nenajde zařízení (možná skenuje jen podsíť, kde je aktuálně připojena?) Nejde nějak udělat něco jako virtuální IP, že bych vytvořil třeba 192.168.0.30 a na ní naroutoval televizi z 192.168.1.X?Nebo co bych měl nastavit, aby to šlo?Google jsem zkoušel, zkusil jsem v tom firewall pravidlu nastavit typ multicast a taky to nepomohlo.

Odpovědi na otázku

Bojím se, že aplikace k TV bude TV hledat natvrdo ve stejné síti.

Řešením by v Mikrotiku možná byl 1:1 NAT (to je to, aby televizor s adresou 192.168.1.něco byl "vidět" pod adresou 192.168.0.30).

Můžu poprosit více info? Jakože nastavit firewall pravidlo na neexistující IP (192.168.0.30) a ona se tak "zviditelní"? Nebo jinak?

Aplikace posila broadcastem dotaz na existence sluzby nebo zarizeni, ale tyto dotazy se neroutuji mezi sitemi. tj. jedine reseni je zjistit jakou sluzbu(port) hleda a tu pres virtualIP vystavit do site s s telefounem. Pokud tedy nejde na tvrdo nastavit IP televise v appce na mobilu

To jsem si myslel, no. Jen nevím, jak na tu virtuální IP