» Poradna » Počítačové sítě

Mikrotik - přístup k mojí doméně z LAN

Ahoj zápasím s mikrotikem který mě byl vnucen od xDSL poskytovatele. jinak by mě nejel bonding....úspěšně jsem nastavil portforwardind portu 5000 a 80 abych se dostal z venku na Synology. To funguje, Mám ale problém pokud v LAN napíšu svojí veřejnou IP nebo doménu tak se na synology nedostanu, jen pokud použiju vnitřní IP.. prosím múže mě někdo poradit co mam v mikrotiku nastavit. Díky.

Odpovědi na otázku

sám jsem si našel že se to jmenuje Hairpin NAT, https://ispforum.cz/d/26897-Nastavenie-Hairpi... ale moc se v tom nevyznám už to ladím celý večer...

tak jsem na to přišel snad to někomu pomůže ... https://ctrlv.cz/T7H0

Sikovny, o tom jsem se tu zminoval predevcirem. A dostal jsem kapky. Ono staci v dns dat jednu polozku do static, a kdyz zadas domenu, tak te to odkaze na ip toho zarizeni.

Ano, statickým zápisem v DNS-serveru na Mikrotiku to mám řešené taky. Samozřejmě to funguje jenom pro počítače, které používají jako DNS-server Mikrotika. Pokud by si někdo nastavil třeba čtyři sněhuláky (musel by k tomu mít administrátorská práva, to u nás ve firmě hned tak někdo nemá), měl by smůlu.

netusim aky dns mam nastaveny, lebo pouzivam automatiku od upc, ale konkretne synology mi ide na lokalnej sieti ked zadam quickconnect adresu. Samo sa to prepne na IP adresu a spojenie sa naviaze na lokalnej IP.

To je ovsem trochu jiny pripad...

dal som sa an 8888 a tiez sa presmeruje na lokalnu ip.

a) popsaná situace není problém, takhle to prostě funguje,b) ano, hairpinning to vyřeší (ikdyž za cenu většího vytíženi routeru),c) DNS záznam to také řeší, použití Vašeho DNS vynutíte na firewallu,d) neotvírejte porty do internetu, pokud to není bezpodmínečně nutné a v případě Synology to nutné není...

na hairpin NAT se vyprdni a nastav si v MT statickej DNS zaznam (IP / DNS / Static..) - das tam nazev dns zaznamu a vnitrni IP na kterou to ma MT smerovat.

IPv6.