» Poradna » Web a internet

Mikrotik - blokovanie youtube reklamy na routri

Pozdravujem vsetkych.Blokovat reklamy na PC nie je problem, ale blokovat ich na Samsung TV s OS Tizen je uz problem. Chcem sa preto opytat, ci je mozne blokovat reklamu, ktora prerusuje videa na youtube, priamo na routri Mikrotik (Routerboard Mikrotik RB962UiGS-5HacT2HnT, RouterOS v6.43.12). Kedysi boli tieto reklamy citane z konkretnych adries, ktore sa dali blokovat. Ako je to teraz? Je to mozne? Ak ano, tak ako na to? Skusal som to v minulosti cez presmerovanie cez vybrane DNS, ale nebolo to funkcne.staci aj link na EN stranku alebo EN video s navodomdakujem velmi pekne

Odpovědi na otázku

https://www.reddit.com/r/Piracy/comments/842xyv/... https://adguard.com/en/adguard-dns/overview.html-------------------------------------------------------------------------Nebo si kup YT premium....

Můžeš si na routeru nastavit "antireklamní" DNSPrimary: 23.253.163.53Secondary: 198.101.242.72

google pi-hole, používám cca dva měsíce a celkem spokojenost. Nechytne to všechno (ale zase nemám nejvíce striktní režim), ale na TV, tablety a další zařízení to celkem stačí...